banner6

Ercan davası 16 Kasım'a kaldı

banner37

Toparlanıyoruz Hareketi’nin, Tahsin Ertuğruloğlu'nun Ulaştırma Bakanı olduğu dönemde, Ercan Havaalanı'nı denetlemesi için bir şirketle yaptığı 11.2 milyon dolarlık anlaşmayla ilgili YİM’de açtığı dava ertelendi

Ercan davası 16 Kasım'a kaldı
banner151

Emine UYSAL

Toparlanıyoruz Hareketi’nin, Tahsin Ertuğruloğlu'nun Ulaştırma Bakanı olduğu dönemde Ercan Havaalanı'nı denetlemesi için bir şirketle yaptığı 11 milyon 250 bin dolarlık anlaşmayla ilgili Yüksek İdare Mahkemesi'nde açtığı dava, 16 Kasım'a ertelendi.

Toparlanıyoruz Hareketi, bakanlığın, Dimond Green Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri Limited Apco

Teknik Müşavirlik ve Taahhüt Anonim Şirketi ile kurulan iş ortaklığından alınan teklifin bir kopyasının yanı sıra bu şirket tarafından verilecek hizmet, şirketin tanımı, tarafların hak ve yükümlülüklerini gösteren sözleşme veya belge ile ayrıca şirketin yapmış olduğu denetimlerin tarihlerini talep etmişti.

Hatırlanacağı üzere Ombudsman bu konuda bir rapor hazırlamıştı.

Toparlanıyoruz Hareketi, Bilgi Edinme Yasası altında talep ettikleri bilgiye cevap verilmediği için, bu yasa altında kurulan Bilgi Edinme ve Değerlendirme Kurulu'na şikayette bulunmuş, kurul ise olumlu veya olumsuz bir cevap verilmesi yönünde karar üretmişti.

Bu karara rağmen Ulaştırma Bakanlığı'nın bilgi vermemesi üzerine Toparlanıyoruz Hareketi, idarenin ihmalinin giderilmesi talebiyle Yüksek İdare Mahkemesi'ne dava açmıştı.

Davada, Başsavcılık, Toparlanıyoruz Hareketi’nin talep ettiği bilgi ve belgeleri temin etmek için süre talep etti.

Dava, 16 Kasım tarihine ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 08:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104