Ercan’dan 22 kilo uyuşturucu geçirecekti

banner37

Ercan Devlet Havalimanı’ndan giriş yapmaya çalışan Rus uyruklu bir yolcunun valizinden 20 kilosu hintkeneviri, 2 kilo da beyaz toz halinde toplam 22 kilo uyuşturucu madde çıktı

banner87
Ercan’dan 22 kilo uyuşturucu geçirecekti
banner8

“VALİZİN İÇİNDE NE OLDUĞUNU BİLMİYORDUM”… Valizinden, piyasa değeri yaklaşık 4 milyon TL olan toplam 22 kilo uyuşturucu madde çıkan 51 yaşındaki Igor Yusin’in henüz polise bir izahatta bulunmadığı belirtilirken, Yusin dün sabah tutukluluk için çıkarıldığı mahkemede “Valizin içinde ne olduğunu bilmiyordum” demekle yetindi. Polis, Yusin’in uyuşturucuyu kim veya kimlere getirdiğini, 2 kiloluk toz maddenin türünü belirlemek için geniş çaplı soruşturma başlatırken, mahkemede zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Serap ŞAHİN

Ercan Devlet Havalimanı’ndan dün sabahın erken saatlerinde KKTC’ye giriş yapan 51 yaşındaki Rus uyruklu Igor Yusin’in valizinde, gümrük memurları tarafından yapılan aramada piyasa değeri yaklaşık 4 milyon TL olan, 20 kilo hintkeneviri ile uyuşturucu olduğuna inanılan 2 kilo toz halinde beyaz madde bulundu.


Valizinden toplamda 22 kilo uyuşturucu madde çıkan ve Narkotik polisi tarafından tutuklanan Yusin’in henüz polise izahat veya ifade vermediği belirtilirken, zanlı dün çıkarıldığı mahkemede de “Valizin içinde ne olduğunu bilmiyordum” demekle yetindi.


Polis, Yusin’in uyuşturucuları kim ya da kimler için getirdiği, beyaz maddenin türünün belirlenmesi gibi konularda geniş çaplı soruşturma başlatırken, mahkeme de zanlının soruşturmanın selameti açısından 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Banu Soyer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adına Savcı Atilla Enver Etkin, Polis Genel Müdürlüğü Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Birimi’nde görev alan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir olayla ilgili olguları mahkemeye aktardı.


Kurtbir, zanlı Igor Yusin’in 05.10.2019 tarihinde saat 02.20 raddelerinde Ercan Devlet Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yaptığı sırada, gümrük memuru tarafından piyasa değeri 4 milyon TL değerinde olan 20 kilo hintkeneviri türü uyuşturucu ve 2 kilo uyuşturucu olduğuna inanılan beyaz madde ele geçirildiğini vurguladı.


Mesele ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini ve zanlının henüz ifade vermediğini kaydeden Kurtbir, emare alınan uyuşturucuların devlet kimya laboratuarına göndermek için zamana ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.


Kurtbir; konu ile ilgili bağlantısı olduğuna inanılan ve aranılan bir şahıs olduğunu ayrıca temin edilecek ifadeler bulunduğunu belirterek zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Mahkemede söz hakkı alan zanlı Igor Yusin, valizin içinde ne olduğunu bilmediğini söyledi.


Kıdemli Yargıç Banu Soyer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kıbrıslı
Kıbrıslı - 5 ay Önce

Bir bunlar eksikti
Güneyi hallettiler şimdi kuzeyi halledecekler

SIRADAKİ HABER

banner107

banner108