banner6

Eroğlu’nun darp edilmesiyle ilgili bir kişi daha aranıyor

banner37

Ünal Eroğlu’nun ciddi şekilde darp edilmesi olayıyla ilgili bir kişi daha tutuklandı, toplam 8 zanlı mahkemeye çıkarıldı

Eroğlu’nun darp edilmesiyle ilgili bir kişi daha aranıyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da sakin Ünal Eroğlu’nun ciddi şekilde darp edilip, aracının hasara uğratılması ve cep telefonunun çalınması olayında tutuklu sayısı 8’e çıktı.

“Sirkat”, “Kasti hasar”, “Ciddi darp” ve “Tecavüzi alet taşıma” suçlamasıyla tutuklanan zanlı 1 H.Ç., zanlı 2 A.U.G., zanlı 3 H.Ö., zanlı 4 T.Y., zanlı 5 R.Y., zanlı 6 E.T.K., zanlı 7 O.B. ve zanlı 8 M.K. isimli kişiler dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerine 1 gün tutukluluk emri alındı.

Yargıç Jale Dizdarlı Ergüden’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Kezban İnce, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 12.10.2021 tarihinde saat 20.00 raddelerinde Lefkoşa’da Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Onkoloji Servisi park alanının doğu kısmında, Ünal Eroğlu’nun kendisiyle konuşmak istediği gerekçesiyle FD 869 plakalı aracına aldığı H.Ç.’nin, aracın park edildiği sırada Eroğlu’na elleri ile vurmak suretiyle darp ettiğini anlattı.

Kavga esnasında olay yerine gelen A.U.G.’nin de HD 711 plakalı aracından inerken yanına aldığı yaklaşık 1.5 metre uzunluğundaki plastik boru ile Ünal Eroğlu’na gelişigüzel vurarak sol kolunun üst kış kısmında kızarıklık, sağ yan göğsünde sıyrık oluşturduğunu ifade eden Sevinç, aynı araçtan inen zanlılar H.Ö. ile A.T.’nin de elleri ile Eroğlu’na gelişigüzel yumruk vurarak sol kaşında 1-2 santimlik kesi, sağ kulağında şişlik, sırtında da birden fazla sürtük oluşturarak ciddi şekilde darp ettiklerini söyledi.

Ünal Eroğlu’nun zanlıların elinden kurtulup olay yerinden uzaklaştığını belirten Sevinç, zanlıların konu aracın sağ arka camı, sol arka ve ön camı, aracın ön ve arka camını muhtemelen sert bir cisim ile kırarak kasti hasara uğrattıktan sonra araç içerisinde bulunan Samsung A 5 marka cep telefonunu sirkat ettiklerini kaydetti.

Sevinç, bu esnada yoldan geçen Mehmet Üçler ve İbrahim Halil Üçler’in olayı görüp ayırmak istedikleri esnada olay yerine gelen zanlı 5, zanlı 6 ve zanlı 7’nin adı edilenlere henüz tespit edilemeyen sert bir cisimle gelişigüzel vurup, ciddi şekilde darp ettiklerini mahkemeye aktardı.

Olayla ilgili aranan zanlı M.K.’nin yeni tespit edildiğini ve bir kişinin daha arandığını ayrıca bir tecavüzi aletin daha arandığını belirten Sevinç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların bir gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

banner134

Yargıç Jale Dizdarlı Ergüden, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104