Eroin, kokain ve hintkenevirini satacaktı

banner37

Narkotiğin gerçekleştirdiği operasyonda üç ayrı türde toplam 27 gram uyuşturucu ve hassas teraziyle suçüstü tutuklanan zanlı Onur Şah’ın tutukluluk süresi uzatıldı

banner87
Eroin, kokain ve hintkenevirini satacaktı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün Kermiya’da gerçekleştirdiği operasyonda 20 gram kokain, 6 gram hintkeneviri ve 1 gram ağırlığında eroinle yakalanan zanlı Onur Şah, polise uyuşturucuları bin 200 Euro karşılığında satın aldığını ve satacağını itiraf etti. Şah’ın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

   “Kanunsuz Uyuşturucu Madde Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün mahkemeye çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 14 Mayıs’ta saat 14.00 sıralarında,  Lefkoşa - Kermiya'da Öğretmenler Caddesi üzerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda zanlı Onur Şah’ın alıkonulmak istendiğinde polise direndiğini ve makul güç kullanılarak tutuklandığını belirtti.

   Polis memuru Sevinç, zanlının omzundaki küçük siyah çantanın içinde iki ayrı şeffaf naylona sarılı yaklaşık 20 gram ağırlığında kokain, yine iki ayrı şeffaf naylona sarılı yaklaşık bir gram ağırlığında eroin ve iki ayrı paket içinde yaklaşık 6 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile bir adet hassas terazi bulunarak emare olarak alındığına vurgu yaptı.

   Sevinç, zanlının gönüllü ifade verip, suçlamaları kabul ettiğini ve uyuşturucuyu Mayıs 2020 tarihinde aranan bir şahıstan bin 20 Euro karşılığında telefonla görüştüğü bir kişiden sipariş ettiğini ve belirledikleri yere bırakıldıktan sonra teslim aldığının tespit edildiğini kaydetti.

   Sevinç, zanlının müşteri bulması halinde satacağını beyan ettiğine vurgu yaptı. Tahkikatın çok yönlü devam ettiğini ve aranan bir kişi olduğunu belirten Sevinç, zanlının 4 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 4 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75