‘Eroin soruşturması” 3 ilçede devam ediyor

banner37

Narkotik Polisi’nin, Lefkoşa’da düzenlediği operasyonlarda ele geçirdiği “1 kilo 300 gram eroinle”ilgili soruşturma çok yönlü sürüyor

‘Eroin soruşturması”  3 ilçede devam ediyor
banner99

LEFKOŞA, MAĞUSA VE GİRNE’DE TAHKİKAT YAPILIYOR… Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri, üç ayrı başarılı operasyonla, tahmini 1 milyon 500 bin TL değerinde olan “1 kilo 300 gram eroinle” bağlantıları olduğu gerekçesiyle tutuklanan Murat Aykol, Serkan Kanatlı, Beklan Şafak Küçük, Enver Akyürek’in aleyhine 8 gün ek tutukluluk aldı. Narkotik, tahkikatın Lefkoşa, Mağusa ve Girne’de devam ettiğini kaydetti.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri, başkentte üç ayrı başarılı operasyonda, tahmini 1 milyon 500 bin TL değerinde olan “1 kilo 300 gram eroinle” ilgili tutuklanan 4 zanlının aleyhinde 8 gün ek tutukluluk temin etti.

   Narkotik, tahkikatın Lefkoşa, Mağusa ve Girne’de devam ettiğini ve kayıp emareler ile iki kişinin arandığını kaydetti.

   Operasyonda tutuklanan Enver Akyürek’in oğlu Can Rafet Akyürek’in konuyla bağı olmadığı tespit edildi ve serbest bırakıldı.

   “Kanunsuz Uyuşturucu Madde (eroin) ithal, alma ve tasarruf” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Murat Aykol,

Serkan Kanatlı, Beklan Şafak Küçük ve Enver Akyürek dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.

Murat Aykol’un evinde

eroin sattığı öğrenildi

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 06.11.2020 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından alınan bilgide Lefkoşa'da bulunan bir ikametgahtan eroin türü uyuşturucu madde satıldığının öğrenildiğini yineledi.

banner134
   Polis memuru Serkan Sakallı, aynı gün saat 13.30'da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından konu ikametgah ziyaret edildiğinde; söz konusu adreste zanlı Murat Aykol’un tespit edildiğini belirtti.

   Sakallı, zanlı huzurunda 13.40-14.30 saatleri arasında ikametgahta mahkeme emriyle yapılan aramada, koridorda bulunan çamaşır makinesinin üzerindeki deterjan dolabı içerisindeki şeffaf renk naylon poşet içerisinde biri şeffaf, beşi beyaz renk naylon parçalarına sarılı yaklaşık 300 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak, emare alındığını anımsattı.

Aykol’un, uyuşturucuyu Kanatlı ve

Küçük’ten aldığı belirlendi

   Polis memuru Serkan Sakallı, mesele ile ilgili olarak yapılan soruşturmalarda zanlı Murat Aykol’un söz konusu eroin türü uyuşturucu maddeyi 04.11.2020 tarihinde zanlı Serkan Kanatlı ve zanlı Beklan Şafak Küçük’ten Lefkoşa'da aldığının tespit edildiğine dikkat çekti.

   Sakallı, aynı gün zanlı Serkan Kanatlı ve zanlı Enver Akyürek’in birlikte, Lefkoşa-Mağusa yolu üzerinde Demirhan'da KEP 814 plakalı araç ile Lefkoşa istikametine doğru seyir ettikleri esnada tespit edilerek mahkeme emri gereği tutuklandıklarını anlattı.

   Sakallı, araç içerisinde ve her üç zanlının üzerinde yapılan aramada; zanlı Enver Akyürek’in giymekte olduğu montun alt sol cebi içerisinde bir adet üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas
terazinin bulunarak emare alındığını belirtti.

Küçük ve aranan şahıstan

900 gram eroin aldı

   Polis memuru Serkan Sakallı, zanlı Serkan Kanatlı’dan yapılan soruşturmalarda ve temin edilen gönüllü ifadesinde söz konusu eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri Ekim 2020 içerisinde zanlı Beklan Şafak Küçük ile birlikte Mağusa’da ismi ve soy ismi tespit edilemeyen bir şahıstan 2 kilo olarak aldıkları ve bugüne kadar zanlı Murat Aykol’a üç ayrı seferde 300 gram olmak üzere toplam 900 gram eroin türü uyuşturucu maddeyi verdiklerinin tespit edildiğine dikkat çekti.

   Sakallı, geriye kalan uyuşturucu maddelerin ise zanlı Beklan Şafak Küçük’ün GK 925 plakalı aracının bagajında olduğu tespit edildiğini kaydetti.

Aracının bagajında 1 kilo eroin ele geçirildi

   Polis memuru Serkan Sakallı, aynı gün zanlı Beklan Şafak Küçük’ün Lefkoşa'da GK 925 plakalı aracı ile tespit edildiğini ve aracında yapılan aramada bagaj kısmında yaklaşık 1 kilo ağırlığında eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare olarak alındığına vurgu yaptı.

   Sakallı, meseleyle ilgili zanlı Murat Aykol ve Serkan Kanatlı’nın gönüllü ifade verdiğini mahkemeye aktardı.

12 kişi sorgulandı

   Polis memuru Serkan Sakallı, zanlıların tutukluluk süresince, maddelerin analiz için devlet laboratuvarına gönderildiğini, GSM operatörlerinden zanlıların telefon dökümlerinin talep edildiğini, 12 kişinin sorgulandığını ve emarelerin parmak izi analizine gönderildiğini kaydetti.

   Sakallı, yürütülen çok ciddi soruşturmayla ilgili çok yönlü tahkikatın devam ettiğine, aranan bir kişi, alınması gereken ifadeler ve soruşturulacak şahıslar olduğuna işaret edip, zanlıların 8 gün tutuklu kalmalarını talep etti.

   Zanlıların avukatları tutukluluk talebine itiraz etmedi.

   Yargıç Temay Sağer, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, zanlıların 8 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75