Eroin zanlıları cezaevine gönderildi

banner37

Narkotik polisinin, Lefkoşa’da düzenlediği operasyonlarda ele geçirdiği 1 kilo 300 gram eroinle ilgili tutukladığı üç zanlı hakkındaki soruşturma tamamlandı

Eroin zanlıları cezaevine gönderildi
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin, düzenlediği operasyonlar serisinde ele geçirdiği ve tahmini 1 milyon 500 bin TL değerinde olan 1 kilo 300 gram eroinle ilgili tutuklanan zanlılar M.A., S.K., ve B.Ş.K.’nın aleyhindeki soruşturma tamamlandı ve üç zanlı yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   Narkotik, tahkikatın Lefkoşa, Mağusa ve Girne’de devam ettiğini ancak zanlılarla ilgili kısmının tamamlandığını belirtti.

   Operasyonda tutuklanan E.A.’nın konuyla bağı olmadığı tespit edildi ve serbest bırakıldı.     

   “Kanunsuz Uyuşturucu Madde (eroin) alma ve tasarruf” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar M.A., S.K., ve B.Ş.K., dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.   

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.

“M.A.’nın, evinde eroin

sattığı öğrenildi”

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 06.11.2020 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından alınan bilgide Lefkoşa’da bulunan bir ikametgahta eroin türü uyuşturucu madde satıldığının öğrenildiğini yineledi.

   Polis memuru Serkan Sakallı, aynı gün saat 13.30’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından 13.40-14.30 saatleri arasında zanlı M.A.’nın ikametgahında mahkeme emriyle yapılan aramada, koridorda bulunan çamaşır makinesinin üzerindeki deterjan dolabı içerisindeki şeffaf renk naylon poşet içerisinde biri şeffaf, beşi beyaz renk naylon parçalarına sarılı yaklaşık 300 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu maddenin bulunarak, emare alındığını anımsattı.

banner134
“M.A.’nın, uyuşturucuyu S.K.,

ve B.Ş.K.’dan aldığı belirlendi”

   Polis memuru Serkan Sakallı, mesele ile ilgili olarak yapılan soruşturmalarda zanlı M.A.’nın söz konusu eroin türü uyuşturucu maddeyi 04.11.2020 tarihinde zanlı S.K.., ve zanlı B.Ş.K.’dan Lefkoşa’da aldığının tespit edildiğini anımsattı.

   Sakallı, zanlı S.K.’dan yapılan soruşturmalarda ve temin edilen gönüllü ifadesinde söz konusu eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri Ekim 2020 içerisinde zanlı S.K., ve zanlı B.Ş.K.’nın Mağusa’da ismi ve soy ismi tespit edilemeyen bir şahıstan 2 kilo olarak aldıkları ve bugüne kadar zanlı M.A.’ya üç ayrı seferde 300 gram olmak üzere toplam 900 gram eroin türü uyuşturucu maddeyi verdiklerinin tespit edildiğine dikkat çekti.

   Sakallı, aynı gün zanlı B.Ş.K.’nın da Lefkoşa’da GK 925 plakalı aracı ile tespit edildiğini ve aracında yapılan aramada bagaj kısmında yaklaşık 1 kilo 200 kilogram ağırlığında eroin türü uyuşturucu maddenin bulunarak emare olarak alındığına vurgu yaptı.   

   Sakallı, meseleyle ilgili zanlı M.A., ve S.K.’nın gönüllü ifade verdiğini mahkemeye aktardı.

“Tahkikatın zanlılarla ilgili kısmı tamamlandı”

   Polis memuru Serkan Sakallı, tahkikatın zanlılarla ilgili kısmının tamamlandığını belirterek, zanlı M.A.’nın aleyhine 900 gram eroin alma ve tasarrufu, diğer iki zanlının aleyhine ise 2 kilogram eroin alma ve tasarruf, 900 gram eroin verme suçlarından dava getirildiğini kaydetti.

   Suçun ciddiyetine ve zanlıların yargılanmaktan kaçabileceklerine vurgu yapan Sakallı, zanlıların tutuklu yargılanmalarını talep etti.  Zanlıların avukatları tutukluluk talebine itiraz etmedi.

   Yargıç Temay Sağer, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, zanlıların üç ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75