Eroini 100 gram olarak ithal etti, bir kısmını başkalarına sattı

banner37

Hamitköy’de tasarrufunda toplam 76 gram eroin ile yakalanan Erkan Yeşilyayla, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Eroini 100 gram olarak ithal etti, bir kısmını başkalarına sattı
banner90
banner99

EROİN VE KOKAİNDEN YARGILANACAKTI… Hamitköy’de 76 gram eroin ile yakalanan Erkan Yeşilyayla’nın uyuşturucuyu 100 gram olarak ithal edip, bir kısmını sattığını belirleyen polis, zanlının Hintkeneviri ve MDMA türü uyuşturucuları da tasarruf ettiğini açıkladı. Polis, birçok sabıkası bulunan zanlının mayıs ayında da 2 gram kokain, 2 gram da eroinle yakalandığını ve teminatla serbest olduğunu belirtti.

Emine UYSAL ÇALUDA
 

Hamitköy’de uyuşturucu sattığına inanılan ve yapılan operasyonda üzerinde satışa hazır paketler halinde toplam 76 gram eroin bulunan Erkan Yeşilyayla, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.


“Kanunsuz uyuşturucu madde (eroin) ithal, alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklu bulunan zanlı, dün teminat talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ali Çavuş, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.
 

banner134

Çavuş, 21 Kasım 2020 tarihinde, saat 20.30 sıralarında zanlı Erkan Yeşilyalya’nın Hamitköy’deki ikametgahının önünde olduğu sırada üstünün arandığını belirterek, üzerinde, uyuşturucu madde satışından elde edildiği düşünülen bin 200 TL ve 200 dolar tutarında para ve 72 adet ayrı pembe renk poşetlere sarılı toplamda 76 gram 695 miligram ağırlığında eroin türü uyuşturucu madde bulunduğunu anımsattı.
 


Zanlının ikametgâhında da arama yapıldığını dile getiren Çavuş, bu arama sonucunda ise üzerinde MDMA ve Hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı bulunan hassas terazinin tespit edilerek emare olarak alındığını ifade etti.


Çavuş, zanlının aleyhine “100 gram ağırlığında eroin ithali, alma ve tasarrufu”, “10 gram ağırlığında eroin verme”, “Tespit edilemeyen miktarda MDMA ve Hintkeneviri türü uyuşturucu madde tasarrufu” suçlarından dava getirildiğini kaydetti. 


Çavuş, KKTC vatandaşı olan zanlının birçok benzeri sabıkası olduğunu, hapis cezası aldığını ve Mayıs 2020 tarihinde 2 gram kokain, 2 gram eroinle yakalanıp, teminata bağlandığını belirtti. 


Çavuş, soruşturmanın tamamlandığını söyleyerek, yargılanmaktan kaçma ihtimali olan zanlının 

tutuklu yargılanmasını talep etti.
 


Yargıç Temay Sağer, zanlının benzeri sabıkaları ve teminata bağlıyken konu suçla yakalandığına vurgu yapıp, üç ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2020, 02:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75