Eroini aldığı kişi aranıyor

banner37

Narkotik polisinin, Hamitköy’de gerçekleştirdiği operasyonda, uyuşturucu sattığına inandığı ve tasarrufunda 75 gram eroin bulduğu Erkan Yeşilyayla’nın tutukluluk süresi uzatıldı

Eroini aldığı kişi aranıyor
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Hamitköy’de uyuşturucu sattığına inanılan ve yapılan operasyonda üzerinde satışa hazır paketler halinde 25 gram, evinde ise tek poşette 50 gram olmak üzere toplam 75 gram eroin bulunan Erkan Yeşilyayla’nın tutukluluk süresi iki gün daha uzatıldı.

   Polis, zanlının suçlarını kabul ettiğini ve eroini aldığı kişinin arandığını açıkladı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde (eroin) alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla üç gündür tutuklu bulunan zanlı, dün ek tutukluluk talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ali Çavuş, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

   Çavuş, 21 Kasım 2020 tarihinde, saat 20.30 sıralarında zanlı Erkan Yeşilyalya’nın Hamitköy’deki ikametgahının önünde olduğu sırada üstünün arandığını belirterek, üzerinde, uyuşturucu madde satışından elde edildiği düşünülen bin 200 TL ve 200 dolar tutarında para ve 72 adet ayrı pembe renk poşetlere sarılı toplamda 25 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu olduğu düşünülen madde bulunduğunu anımsattı.

   Zanlının ikametgâhında da arama yapıldığını dile getiren Çavuş, bu arama sonucunda ise üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı bulunduğuna inanılan 2 adet hassas terazi, bir poşet içerisinde yaklaşık 50 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile üzerinde kalıntı bulunan folyo kâğıtlarının tespit edilerek emare olarak alındığını ifade etti.

   Çavuş, zanlının gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğini bildirerek, bu ifadenin teyit ve tekzibinin yapıldığını belirtti.

   Analize gönderilen emarelerin sonuçlarının beklendiğinin altını çizen Çavuş, zanlıya uyuşturucuyu temin eden bir kişinin arandığını kaydetti.

   Çavuş, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının iki gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının iki gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75