Eroini, kaçmaya çalışan zanlı getirmiş

banner37

Narkotik polisi tarafından tasarruflarındaki yaklaşık 100 gram eroinle suçüstü yakalanan H. A., ve N. S.’nin tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı

Eroini, kaçmaya çalışan zanlı getirmiş
banner90
banner99

BİRİ, DİĞERİNİ SUÇLADI… Polisin mahkemeye aktardığı şahadete göre, gönüllü ifade veren zanlılardan H. A., tasarruflarında bulunan uyuşturucuyu diğer zanlı olan N. S.’nin getirdiğini söyledi ve polisleri görünce içerisinde uyuşturucu olan poşeti kendisinin ayağına doğru atarak kaçmaya başladı. Polis, tüm yönleriyle soruşturulan meselede, zanlı H. A.’nın bu iddialarının da araştırılacağını belirtti.

Ahmet UÇAR

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’ne yapılan bir ihbar üzerine gerçekleştirilen operasyonda tasarruflarında yaklaşık 100 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu madde bulunup suçüstü yakalanan H. A., ve N. S., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve aleyhlerine 5 gün daha tutukluluk emri alındı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.


Sakallı, zanlılar H. A., ve N. S.’nin “Uyuşturucu madde tasarruf etme” suçundan methaldar olduğunu söyledi.


Sakallı, 12 Ocak 2021 tarihinde saat 16.00 raddelerinde polise, zanlıların tasarruflarında eroin türü uyuşturucu madde bulunduğu ve zanlıların EP 211 plakalı aracı kullandıkları yönünde ihbar geldiğini belirterek, söz konusu ihbar üzerine bir polis ekibinin aynı gün saat 19.00 raddelerinde H. A.’nın kullandığı ve N. S.’nin yolcu olarak bulunduğu aracın Küçük Kaymaklı bölgesinde, İsmail Beyoğlu Caddesi üzerinde yolun sağ tarafında park halinde tespit edildiğini kaydetti.


Polislerin aracın yanına gittikleri sırada polisleri fark eden araç sürücüsü zanlı H. A.’nın araçtan aşağıya inip aracın ön kısmına beyaz renk bir poşet attığının tespit edildiğini dile getiren Sakallı, aracın yolcu koltuğunda oturan N. S.’nin ise araçtan aşağıya inip koşarak polisten kaçmaya çalıştığını ifade etti.


banner134
Sakallı, zanlı N. S.’nin olay yerinin 10 metre ilerisinde orantılı kuvvet kullanılarak etkisiz hale getirilip tutuklandığına işaret ederek, zanlı H. A.’nın da gözaltına alındığını belirtti.


Zanlı H. A.’nın atmış olduğu, üzerinde Big-Mar yazılı beyaz renk poşet içerisinde arama yapıldığını söyleyen Sakallı, yapılan kontrolde kahverengi renk yırtık zarf içerisinde beyaz renk naylona sarılı yaklaşık 100 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin tespit edilerek, emare alındığını bildirdi.


Sakallı, zanlı H. A.’nın verdiği gönüllü ifadesinde söz konusu uyuşturucu maddeyi zanlı N. S.’nin getirdiği ve polisleri görünce poşeti kendisinin ayağına doğru atarak araçtan kaçmaya başladığı yönünde bir beyanda bulunduğunu dile getiren Sakallı, zanlı N. S.’nin ise herhangi bir beyanda bulunmadığını söyledi.


Sakallı, soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini, meseleyle ilgili tespit edilen parmak izlerinin inceleneceğini, zanlı H. A.’nın verdiği ifadenin teyit ve tekzip çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlıların 5 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.


Mahkemede söz alan zanlı N. S., olayla bağlantısının olmadığını savundu.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlıların aleyhine 5 gün tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75