Ertuğrul serbest, Tuğba cezaevine!

banner37

Gazimağusa’da, direksiyon başında uyuşturucu kullanan Ertuğrul Öksüz ve Öksüz’e, uyuşturucu madde veren Tuğba Tiken, teminata bağlandı. Ancak Tuğba Tiken, sabıkasından dolayı yargıyı hükümsüz tutuklu olarak bekleyecek

Ertuğrul serbest, Tuğba cezaevine!
banner90
banner99

DENETİMLİ SERBESTLİKTEN FAYDALANIYORDU… Meseleyle ilgili 10 gündür poliste tutuklu bulunan Ertuğrul Öksüz, işlediği “dikkatsiz araç kullanma”, “tehlikeli sürüş” ve “sigortasız araç kullanma” suçlarından, ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminata bağlanırken, sabıkalı olup, denetimli serbestlik hakkından faydalandırıldığı sürede uyuşturucu maddeyle yakalanan Tuğba Tiken de cezaevine gönderildi

Sedef BOŞNAK
   Gazimağusa’da, kullandığı JR 835 plakalı aracıyla, direksiyon başında uyuşturucu kullanan Ertuğrul Öksüz ve Öksüz’e konu maddeyi veren Tuğba Tiken, ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.
   Meseleyle ilgili 10 gündür poliste tutuklu bulunan Ertuğrul Öksüz, işlediği “dikkatsiz araç kullanma”, “tehlikeli sürüş” ve “sigortasız araç kullanma” suçlarından, ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminata bağlanırken, sabıkalı olup, denetimli serbestlik hakkından faydalandırıldığı sürede uyuşturucu maddeyle yakalanan Tuğba Tiken de cezaevine gönderildi.
   Genç zanlı Tuğba Tiken, “uyuşturucu madde alma-verme ve tasarruf” suçlarından yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun 50 günü geçmemek kaydıyla cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak kalacak.

 

Soruşturma bitti

banner134
   Dünkü duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Hasan Boşnak, talebi aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz’ı tanık kürsüsüne çağırdı.
   Tanık polis Mustafa Kavaz, 4 Kasım 2019’da başlattığı soruşturma olgularını mahkemeye anımsattı ve mahkemeden, Ertuğrul Öksüz’ü uygun bir teminata, benzer sabıkası olup denetimli serbestlik yasasından faydalandırıldığı sürede İskele’de 600 miligram ağırlığında uyuşturucu maddeyle yakalanan Tuğba Tiken’i benzer suç işleme ihtimaline karşın cezaevine göndermesini istedi.
   Kıdemli Yargıç, huzurundaki talebi uygun ve adil buldu.
   Yargıç, zanlı Tuğba Tiken’i, 50 gün hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderirken, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği Ertuğrul Öksüz’ü de 5 bin TL nakdi teminata bağladı.
   Yargıç ayrıca, Öksüz lehine KKTC vatandaşı 2’şer kefilin 75’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 09:15
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75