Eşe şiddet ve tehdit cezaevinde son buldu

banner37

7 yıldır ülkede kaçak olan Hamit Elver, eşine sürekli şiddet uygulamak ve son olarak da şiddet tehdidinde bulunmak suçlamasıyla tutuklandı

Eşe şiddet ve tehdit cezaevinde son buldu
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemizde 7 yıldır kaçak olan ve eşine sürekli şiddet uyguladığı ve son olarak şiddet tehdidinde bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan Hamit Elver tutuklandı.

“Şiddet kullanma tehdidi ve “Darp” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Hamit Elver, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Ali Hidayet, Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Kamuran Kale’yi tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kale, zanlı Hamit Elver’in, 18 ve 29 Haziran 2019 tarihlerinde, Lefkoşa’da meydana gelen “şiddet kullanma tehdidi” ve “darp” meselesinden methaldar olduğunu kaydetti.

Önce darp, sonra tehdit

Polis memuru Kamuran Kale, 18 Haziran’da, saat 20.30 sıralarında, Lefkoşa’da sakin Hamit Elver’in, eşi N.E ile aralarında maddi konulardan dolayı çıkan sözlü tartışmada, sol yandan yaklaşarak sağ elinin tersi ile yüzünün sağ kısmına iki kez tokat atmak suretiyle darp ettiğine vurgu yaptı.

Kale, 29 Haziran’da, saat 10.00’da, Lefkoşa’da, Ortaköy bölgesinde, bir ikametgah içerisinde, zanlı Hamit Elver’in eşi N.E ile evine dönmesi hususunda tartıştıkları esnada, “Sana bir hafta müddet veriyorum. Evine dönmezsen sana ne yapacağını biliyorsun”  diyerek şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu mahkemeye aktardı.

Polis memuru Kamuran Kale, zanlının aynı gün, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereğince tutuklandığını söyledi.

Kale, zanlının KKTC'ye en son 27.12.2011 tarihinde 30 günlük vize ile giriş yapıp, yasal süre dolmasına rağmen çıkış yapmayarak ikamet izinsiz duruma düştüğünü ve 16 Mayıs 2012 yılında aftan yararlandığını fakat yasal süre olan 45 gün içerisinde yine KKTC'den çıkış yapmayarak tekrar ikamet izinsiz konuma düştüğünü tespit ettiğini kaydetti.

Zanlının 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren KKTC'de ikamet izinsiz olarak bulunduğunu ve aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını söyleyen Kale, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlının bir ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75