Eşi, silahı daha önce görmüş

banner37

Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden kaçan ve kiralık arabanın içerisinde silah unutan Hasan Polili’yle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında polis, zanlının ayrılma aşamasındaki eşiyle de görüştü

banner87
Eşi, silahı daha önce görmüş
banner90
banner99

Girne’de faaliyet gösteren bir kiralık araç şirketinden aldığı arabanın içerisinde silah unutan, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden kaçtığı ortaya çıkan Hasan Polili dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Tutukluluk süresi 2 gün daha uzatılan zanlıyla ilgili polis soruşturması sürüyor. Polis, ayrılma aşamasında olan eşiyle görüşüldüğünü ifade ederek, zanlının karısının daha önce söz konusu silahı onun tasarrufunda gördüğünü söylediğini aktardı. Polis, silahla ilgili parmak izi ve balistik incelemesinin sürdüğünü belirtti.

Lapta Karakolu’nda görevli polis memuru Hasan Denyalı, Girne’de faaliyet gösteren bir kiralık araç şirketinin polisi arayıp kiralamış oldukları ve geri aldıkları aracın içerisinde temizlik yapıldığı esnada tabanca bulunduğunu bildirdiğini anımsattı.

Polisin söz konusu şirkete gidip araçtaki sürücü koltuğunun altında markası belli olmayan 7.65 mm silahı emare aldıklarını söyleyen Denyalı, araç içerisinde zanlıya ait araç kiralama sözleşmesi de bulduklarını ifade etti.

Polis, yapılan soruşturmada zanlının 29 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında aracı kiraladığının tespit edildiğini belirterek zanlının Girne’de tutuklandığını ayrıca Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gördüğünü, hastaneden de kaçtığını söyledi.

(Kamalı Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75