Eşinden boşansa da şiddetinden kurtulamadı!

banner37

Lefkoşa’da eski eşini telefonla taciz eden, ardındansa eski eşinin bulunduğu meyhaneye ve evinin önüne giderek şiddet tehdidinde bulunan zanlı Eşref Erensu, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

Eşinden boşansa da şiddetinden kurtulamadı!
banner8

Ahmet VAMIK

   Kısa bir süre önce Polis Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyete geçen Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’ne yapılan şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor.
   Lefkoşa’da eski eşini telefonla taciz eden, ardındansa eski eşinin bulunduğu meyhaneye ve evinin önüne giderek şiddet tehdidinde bulunan zanlı Eşref Erensu, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.
   Aleyhinde, eski eşinden uzaklaştırılmayla ilgili mahkeme kararı da bulunan zanlının, eski eşi C.A.’nın arkadaşlarıyla birlikte yemek yediği meyhaneye giderek olay çıkarması ve eski eşini tehdit ettiği öğrenildi.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı aleyhinde soruşturma maksatlı 1 günlük tutukluluk emri alındı.

Hem meyhane de, hem de evinin önünde olay çıkardı
   Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada, Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Cemaliye Usanmaz Yüksel, Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görevli polis memuru Ayça Soykara’yı tanık olarak dinletti.

banner134
   Zanlı Eşref Erensu’nun 1 Aralık günü saat 23.30 sıralarında Lefkoşa’da meydana gelen “Telefonla Taciz” ve “Şiddet Tehdidi” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Ayça Soykara, eski eşi C.A.’yı telefonla arayan zanlının, C.A.’yı gece dışarıya çıkmaması konusunda tehdit ettiğini dile getirdi.
Müşteki C.A.’nın arkadaşlarıyla birlikte bulunduğu meyhaneye giden zanlının olay çıkardığını ve müştekiyi öldürmekle tehdit ettiğini belirten Soykara, olay yerine giden polis ekiplerinin müştekiyi uzaklaştırdığını ifade etti.
   Sabah saat 04.00 sıralarında, olay sonrası, aynı gece arkadaşının evinde kalan müşteki C.A.’nın bulunduğu apartmanın önüne giden zanlının burada da tehditlerine devam ettiğini kaydeden Ayça Soykara, söz konusu olay üzerine zanlının tutuklandığını söyledi ve müştekinin hayatıyla ilgili ciddi endişeleri olduğunu da sözlerine ekledi. 

Aleyhinde benzer bir çok şikayet var
   Zanlı aleyhinde, mahkeme tarafından verilmiş eski eşinden uzaklaştırılma kararı bulunduğunu da dile getiren Ayça Soykara, müşteki tarafından, darp ve benzer neviden zanlı aleyhinde bir çok şikayet yapıldığını ve bazılarınınsa geri çekildiğini vurguladı.
   Meseleyle ilgili incelenmesi gereken kamera görüntüleri, alınması gereken ifadeler olduğunu belirten polis memuru Ayça Soykara, serbest kalması halinde soruşturmaya etki etme olasılığı yüksek olan zanlının tutuklu kalmasını talep etti.
   Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla, zanlı Eşref Erensu’nun 1 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 08:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75