Eşine bıçakla saldırdı ciddi şekilde darp etti

banner37

İsmail Burukoğlu, ayrıldığı ancak birlikte yaşadığı eski eşini “Facebook’ta hesap açtığı” ve “yemek yapmadığı” gerekçesiyle bıçakla yaralayıp, ciddi şekilde darp ettiği gerekçesiyle tutuklandı ve cezaevine gönderildi

Eşine bıçakla saldırdı ciddi şekilde darp etti
banner90

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da sakin İsmail Burukoğlu, ayrıldığı ancak birlikte yaşadığı eski eşini “Facebook’ta hesap açtığı” ve “yemek yapmadığı” gerekçesiyle bıçakla yaralayıp, ciddi şekilde darp ettiği gerekçesiyle tutuklandı

“Şiddet Tehdidi”, “Yaralama”, “Ciddi darp” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı İsmail Burukoğlu, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ali Hidayet, Kadına Karşı Şiddete Mücadele Şubesi’nde görev yapan polis memuru Emre Tosun’u, tanık olarak dinletti.

Suçu, Facebook’ta hesap açmak

Mahkemede yeminli şahadet veren Tosun, 8 Haziran’da, Lefkoşa’da sakin İsmail Burukoğlu’nun, Göçmenköy’de, ikametgahı içerisinde birlikte yaşamakta olduğu eski eşi R.A’nın, Facebook’ta hesap açtığı gerekçesiyle “seni öldüreceğim” diyerek şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu söyledi.

Tosun, zanlının ayrıca yeşil saplı ve sivri uçlu bir bıçağı önce boğazına dayayıp, ardından meydana gelen arbede neticesinde konu bıçak ile sol el serçe parmağını, sol bacağını yaralayıp, daha sonra da konu bıçağın sapı ile vücudunun muhtelif yerlerine defalarca vurmak sureti ile adı edileni ciddi bir şekilde darp ettiğine dikkat çekti.

Yemek yapmadığı için dayak yedi!

banner9
   Polis memuru Emre Tosun, zanlı İsmail Burukoğlu’nun, 9 Haziran’da yine aynı evde yemek yapmadığı gerekçesi ile eski eşini her iki eli ile yüzüne ve vücudunun muhtelif yerlerine vurmak sureti ile ciddi bir şekilde darp ettiğine vurgu yaptı.

Olayın polise 10 Haziran’da rapor edildiğini ve zanlının aynı suçları daha önce de farklı tarihlerde işlediğinin

belirlendiğini ifade eden Tosun, TC vatandaşı olan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı, “Olay, çocuklarımın gözü önünde oldu. Bıçakla saldırmadım” savunması yaptı.

Yargıç Cenkay İnan,  zanlının, 15 günü aşmayan bir süre hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108