Eşine sürekli şiddet uygulayan Dr. Dülger iki ay hapis yatacak

banner37

Eşine şiddet uygulamaktan daha önce de defalarca polislik olan, 6 ay önce mahkemede yargılanıp 3 bin TL para cezası alan ve geçtiğimiz haftalarda yine eşine şiddet uygulamaktan cezaevine gönderilen Doç. Dr. Erol Dülger, hapis cezası aldı

Eşine sürekli şiddet uygulayan Dr. Dülger iki ay hapis yatacak
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

banner134

Eşine şiddet uygulamaktan daha önce de defalarca polislik olan, 6 ay önce mahkemede yargılanıp 3 bin TL para cezası alan ve geçtiğimiz haftalarda yine eşine şiddet uygulamaktan cezaevine gönderilen Doç. Dr. Erol Dülger, iki ay hapis cezası aldı.

Dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne tutuklu getirilen ve “Ciddi darp” suçlamasıyla itham edilen Erol Dülger, suçunu kabul etti.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, olguları aktardı.

Savcı Mavioğlu, sanığın 23.02.2020 tarihinde saat 12.00’de Lefkoşa’da sakin Dr. Erol Dülger’in kalmakta oldukları Aldora Sitesi B Blok No:3 ikametgâhlarının mutfak kısmında evdeki çöpleri dökme yüzünden aralarında çıkan tartışma sonucu aynı yerde sakin hemşire olan eşi D. D.’ye önünde bulunan yemek tabağını fırlatarak kafasına vurmasına sebebiyet vererek ciddi bir şekilde darp ettiğine vurgu yaptı.

Savcı Behrat Mavioğlu, Dülger’in birçok kez eşine karşı ciddi darp suçunu işlediğini ve geçtiğimiz yıl Eylül ayında yine eşine şiddet uygulamaktan yargılanıp, 3 bin TL para cezası aldığını anımsattı.

Sanığın avukatı Kaya Muhtaroğlu, sanıkla ilgili hafifletici unsurları aktardı.

Yargıç Temay Sağer, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında suçlu bulup, mahkum ettiğini belirtti.

Sanığın işlediği ciddi darp suçunun üç yıla kadar hapis cezası öngören çok ciddi ve vahim suçlardan olduğuna vurgu yapan Sağer, bu tür suçları işleyen kişilere karşı caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğine değindi.

Yargıç Temay Sağer, doktor olan ve örnek bir kişi olması beklenen sanığın eşinin kafasına tabak fırlatmasını, aile içi şiddet uygulamasını ve bir yıldan kısa bir süre içinde ikinci kez eşine şiddet uygulamasını aleyhine değerlendirdiğine dikkat çekti.

Sağer, müştekinin şikayetini geri çekmesini ve 4 çocuk babası olmasını lehine değerlendirdiğini kaydetti.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Sağer, sanığa iki ay hapis cezası verdiğini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88