banner6

Eşini, aldatıldığı düşüncesiyle öldürdü

banner37

Eşi Burcu Okumuş’u sokak ortasında defalarca bıçaklayarak öldüren ve aynı bıçakla kendini de öldürmek isteyen Özgür Okumuş dün mahkemeye çıkarıldı ve hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı

Eşini, aldatıldığı düşüncesiyle öldürdü
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Kendisini aldattığı düşüncesiyle, eşi Burcu Okumuş’u, herkesin gözü önünde, 5 bıçak darbesiyle öldürdükten sonra, aynı bıçakla kendi canına da kıymak isteyen Ardahanlı Özgür Okumuş, hastaneden taburcu edilir edilmez mahkemeye çıkarıldı.

Toplam uzunluğu 25.5 santim olan et bıçağını olay yerinde bulup emare alan polis, “taammüden adam öldürme” ve “kanunsuz bıçak taşıma” suçlarından tutukladığı eş katilini, dün öğle saatlerinde, geniş güvenlik önlemi altında, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkardı ve aleyhine soruşturma maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin etti.

Meselenin soruşturmasını yürüten Müfettiş Muavini Serkan Bulak, mahkemede, konu suçun ciddiyetine vurgu yaptı ve “Zanlının, methaldar olduğu suç, ‘Taammüden adam öldürme’ ve ‘Kanunsuz bıçak taşıma’ suçudur. Taammüden adam öldürme, yasada, müebbetlik hapis cezası öngören ciddi ve vahim bir suçtur”dedi.

“Kabul etti”

Dünkü tutukluluk duruşmasında, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Kıdemli Savcı Mustafa İldeniz, Gazimağusa Polis Müdürlüğü'ne bağlı Adli Polis Amirliği’nde görev yapan Müfettiş Muavini Serkan Bulak’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Serkan Bulak, 18 Nisan 2017 tarihinde, Gazimağusa’da, Salamis Yolu üzerinde faaliyet gösteren Yemen Kahvesi isimli işyeri önündeki kaldırımda meydana gelen korkunç olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Serkan Bulak, TC vatandaşı olup, ülkede çalışma izinli olarak bulunan zanlı Özgür Okumuş’un, kendisini aldattığı düşüncesiyle eşi olan Burcu Okumuş’u, eşini öldürmek amacıyla tasarrufunda kanunsuz olarak taşıdığı ağız uzunluğu 11, toplam uzunluğu 25.5 santim olan yeşil saplı et bıçağıyla, eşinin göğüs, karın ve kuyruk kısmına toplam 5 kez sokup çıkartmak suretiyle, ağır yaralayıp ölümüne sebep olduğunu söyledi.

Serkan Bulak, konu olayın vuku bulmasından hemen sonra, zanlının, aynı mahalde, aynı bıçağı, bu kez, kendi göğüs kafesine 1 kez sokup çıkartmak suretiyle kendisini de yaraladığını ve kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne müşahede altına alındığını kaydetti.

Eş katili Özgür Okumuş’u aynı gün hastanede ziyaret ettiklerini dile getiren tanık müfettiş muavini, zanlının isteği üzerine, zanlıdan gönüllü bir ifade temin ettiğini anlattı ve “Suçunu kabul etti. Suçu işlediğini ve nasıl işlediğini anlattı” dedi.

“Emareler incelemede”

Soruşturma kapsamında yaptıklarını tek tek izahat eden Müfettiş Muavini Serkan Bulak, olaydan hemen sonra cinayet mahallini ziyaret ettiklerini ve söz konusu bıçağı bularak emare zapt ettiklerini ifade etti.

Serkan Bulak, cinayet mahallinden birçok emare temin ettiklerinden söz ederek, birçok görgü tanığından da ifade temin ettiklerinden anlattıktan sonra, olay mahallinden tahlili, tetkiki ve incelenmesi yapılabilmesi için çok sayıda emare de toplandığını dile getirdi.

Öte yandan Serkan Bulak, 19 Nisan 2017’de, Adli Tıp Uzmanı tarafından, hastanenin morgunda bulunan Burcu Okumuş’un cesedi üzerinde, otopsi yapıldığını ifade etti.

Otopsi neticesini dile getiren Bulak, adı edilenin, kesici delici alet yaralanması ve iç organ yaralanmasına bağlı olarak iç kanama olduğu yönünde tespitte bulunulduğunu mahkemeye aktardı.

“Ciddi ve vahim suç”

Zanlı Özgür Okumuş’u, hastaneden çıkışına onay alır almaz mahkemeye getirdiklerini kaydeden Serkan Bulak, zanlının methaldar olduğu suçların ciddiyetine ve vahametine vurgu yaptı.

“Taammüden adam öldürme” suçunun yasada müebbet hapis cezası öngördüğünü anımsatan tanık polis, henüz yeni başlattığı soruşturma çerçevesinde soruşturması gereken şahısların, alınması gereken ifadelerin olduğuna değindi ve tahkikatını salimen yürütebilmek için mahkemeden zanlının 3 gün süreyle polis nezaretinde tutuklu kalması yönünde emir vermesini istedi.

Tanık polis ayrıca, zanlının, ülkeden kaçma ihtimalinin de yüksek olduğunun göz önünde tutulmasını istedi.

“Avukatıyla görüştürmediniz”

Zanlıyı savunan Avukat İbrahim Demirtaş, tutukluluk talebine itiraz etmedi ancak, tanığa iddialarda bulundu.

Avukat Demirtaş, müvekkilinden alınan ifadenin usulüne uygun olmadığını ileri sürdü ve gönüllü olduğu iddia edilen ifadenin, zanlının rızası dışında, narkoz tesiri altında alındığını iddia etti.

Avukat ayrıca, polisin, müvekkilinin avukat talebini hiçe saydığını da sözlerine ekleyerek, mahkemeden, ayakta durmakta zorlanan ve tahkikata etki etme olasılığı bulunmayan zanlının, tam teşekkülü bir hastanede yeniden tedavi edilmesini istedi.

“Tutuklu kalsın”

Huzurundaki şahadeti ve beyanları tezekkür eden Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla, zanlının konu suçla bağlantısı olduğuna bulgu yaptı ve tahkikatın selameti açısından zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Ayrıca, yargıç, talep üzerine, zanlının devlet hastanesinde yeniden kontrol edilmesine ve bu yönde hazırlanan raporun dosyaya eklenmesi yönünde direktif verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2017, 09:28
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110