banner6

Eşini ‘çocuklarıyla’ tehdit etti

banner37

Ayrılma aşamasında olduğu eşine hem cinsel tacizde bulunduğu, hem de her istediğini yapmaması halinde çocuklarını göstermemekle ve ölümle tehdit ettiği ileri sürülen M.Y., teminatla serbest bırakıldı

Eşini ‘çocuklarıyla’ tehdit etti
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da sakin M.Y. (E-43), ayrılma aşamasında olduğu eşi Y.Y’ye cinsel tacizde bulunup, şiddet tehdidinde bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

banner134

“Şiddet tehdidi”, “Cinsel tacizlik” ve “Telefonda tacizlik” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı M.Y., dün teminat talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddeti Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Damla Solak’ı dinletti.

Polis memuru Damla Solak, Lefkoşa’da sakin zanlının, 29.09.2021 tarihinde saat 13.00 raddelerinde ikametgahının oturma odasında, ayrılma aşamasında olduğu eşi Y.Y.’ye cinsel tacizde bulunduktan sonra ona hitaben “Her istediğimi yapacan. Her istediğimi yapmazsan çocukları sana göstermem, seni öldürürüm” demek sureti ile şiddet tehdidinde bulunduğuna vurgu yaptı.

Solak, zanlının 05.10.2021 tarihinde saat 14.11’de kullanımında bulundurduğu telefon hattını birkaç kez arayıp “Çocukların masraflarını karşılamazsan çocukları bir daha göremezsin” sözlerini sarf ederek, aynı hattı birkaç kez aramak sureti ile telefonda tacizlik suçunu işlediğini mahkemeye aktardı.

Zanlının aynı gün nöbetçi mahkemeden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını ve tahkikatın tamamlandığını söyleyen Solak, zanlının davaları görülünceye dek uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 3 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104