banner6

Eşini çok sevdiği için tehdit ediyormuş

banner37

Boşanma aşamasında olduğu eşinin yanına yaklaşması mahkeme emriyle yasaklanan ancak son bir ayda üç kez emri ihlal ederek kadına şiddet tehdidine bulunduğu için cezaevine gönderilen N.T. mahkemede özür diledi

Eşini çok sevdiği için tehdit ediyormuş
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Boşanma aşamasında olduğu eşinin yanına yaklaşması mahkeme emriyle yasaklanan ancak son bir ayda üç kez emri ihlal eden N.T., cezaevine gönderildi.

Mahkemede özür dileyen ve kötü bir niyeti olmadığını beyan eden zanlı N.T., “Özür dilerim. Eşimle 33 yıldır birlikteyiz. Onu çok seviyorum” dedi. 

banner134

“Şiddet tehdidi”, “Kasti hasar”, “Mülke tecavüz” ve “Aile Yasası’na aykırı hareket” suçlamalarıyla Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarılan zanlı N.T. ile ilgili olguları aktarması için savcı Ahmet Özlemler Demirhan Polis Karakolu’ndan polis memuru Mehmet Madali’yi tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Madali, zanlı N.T.’nin, 13 Kasım 2021 tarihinde, saat 18.00 raddelerinde, Değirmenlik’te, daha önceden Lefkoşa Kaza Mahkemesi tarafından aleyhinde boşanma aşamasında olduğu N.T.’nin 200 metre mesafesine yaklaşmaması hususunda emir verildiği halde, eşinin ikametgahına gidip, Aile Yasası’na aykırı harekette bulunup, mülke tecavüz ettikten sonra, konu ikametgahın 80x180 cm ebatlarındaki alüminyumdan mamul ana giriş kapısını tekmeleyerek, konu kapının 70x59cm ebatlarındaki alt kısmını kırarak kasti hasara uğrattığını anlattı.

Polis memuru Mehmet Madali, zanlının, eşine hitaben “Bu mahkeme emrini aldın. Seni öldüreceğim” demek suretiyle şiddet tehdidinde bulunduğuna vurgu yaptı.
Zanlının son bir ay içinde aynı suçtan üçüncü kez tutuklandığını belirten Madali, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104