Eşini darp etti, boğazını sıktı demir sandalye ile vurdu

banner37

Ali Kastanbollu, ayrıldığı eşinden olan çocuğunu daha geç almasını söylediği gerekçesiyle tartıştığı eşini, ciddi şekilde darp etmekten tutuklanarak, ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

Eşini darp etti, boğazını sıktı demir sandalye ile vurdu
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da sakin Ali Kastanbollu, ayrıldığı eşinden olan çocuğunu daha geç almasını söylediği gerekçesiyle tartıştığı eşini, elleri ve ayakları ile vurarak darp ettiği, iki eli ile boğazını sıktığı, saçlarını çektikten sonra da demir sandalye ile omuzlarına ve sırtına vurduğu suçlamasıyla tutuklandı. Dün mahkemeye çıkarılan Kastanbollu, aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Gözde Uğraşın, tanık olarak Kadına Karşı Şiddeti Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Erkan Çelik’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Çelik, zanlı Ali Kastanbollu’nun, 25.03.2020 tarihinde saat 00.10 raddelerinde Lefkoşa'da ikametgahlarının oturma odası içerisinde ayrıldığı eşinden olan çocuğunu daha geç almasını söylediği gerekçesi ile eşi F.S.’nin vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurup, iki eli ile boğazını sıkıp yine iki eli ile saçlarından çektikten sonra oda içerisinde bulunan demir sandalye ile omuzlarına ve sırtına vurmak sureti ile ciddi şekilde darp ettiğini belirtti.

   Polis memuru Erkan Çelik, müştekinin doktor kontrolünden geçirilirmiş olup vücudunda darp ve cebir izi olduğuna dair doktor raporu olduğunu kaydetti.

   Çelik, aynı gün zanlı aleyhinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını ve zanlının KKTC vatandaşı olup antrenör olduğunu belirtti.

   Mesele ile ilgili başlatılan tahkikatın tamamlandığını söyleyen Çelik, zanlının davaları görülünceye dek uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Meltem Dündar, zanlının ileride davaları görüşülünceye değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 300 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75