banner6

Eşini defalarca yumrukladı

banner37

Bir meyhanenin önünde eşiyle tartışan zanlı K.U. (E-40), “ciddi darp” suçundan tutuklandı

Eşini defalarca yumrukladı
banner150 banner150 banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da bir meyhanenin önünde eşiyle tartışan zanlı K.U. (E-40), arabanın içinde eşinin yüzüne, başına, boynuna, yumruk atıp ciddi şekilde darp ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

“Ciddi darp” suçlamasıyla tutuklanan zanlı K.U., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Ayça Soykara’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Soykara, 11.12.2021 tarihinde saat 23.00 raddelerinde Lefkoşa'da bir meyhane önünde Girne'de sakin eşi B.U.(K- 35) ile RZ 224 plakalı araç içerisine bindikten sonra aralarında çıkan tartışmaya müteakip adı edilenin yüzüne, başına, boynuna yumruk atmak sureti ile ciddi bir şekilde darp ettiğine vurgu yaptı.
Soykara, müştekinin doktor kontrolünden geçirildiğini ve darp ile cebir izi olduğu yönde doktor raporu temin edildiğini mahkemeye aktardı.

Zanlının 12.12.2021 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını ve gönüllü ifade verip, suçunu itiraf ettiğini belirten Soykara, ifadenin teyit tekzibi yapılacağını, olay bölgesini gören kamera olup olmadığının araştırılacağını ve alınacak olan ifadeler olduğunu kaydetti.

Soykara, zanlının serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceğini belirtip, zanlının iki gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Hazal Hacımulla, talebi onayladı.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110