Eşini tokatlayan kocaya 1 ay hapislik

banner37

Eşini tokatlayan kocaya 1 ay hapislik
banner99

Lefkoşa’da şiddet uyguladığı eşi eve geri dönsün diye darp eden zanlı Hamit Evler, tutuklanmasının ardından bugün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Polis memuru Kamuran Kale bugün mahkemede yeminli şahadet vererek 18 – 29 Haziran tarihleri arasında meydana gelen tehdit ve şiddet kullanma meselesi ile ilgileri bulguları mahkemeye aktardı.

Polis Memuru Kamuran Kale yapılan soruşturmada, Küçük Kaymaklı sakini Zanlı Hamit Evler’in işsizlik ve maddi sıkıntı nedeni ile eşi N.E. arasında meydana gelen sözlü tartışmanın ardından eliyle tokat atmak suretiyle darp ettiği ve daha sonra N.E.’ye ‘Evine dönmen için sana 1 hafta müddet, yoksa ben ne yapacağımı bilirim’ diyerek tehdit ve şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu belirtti.

TC vatandaşı zanlının, yürütülen soruşturma sonrasında 2012 yılında KKTC'ye girişinde kendisine 30 günlük vize ile KKTC’ye giriş izni verildiğini ancak zanlının, bu süreyi aşması nedeni ile kaçak duruma düştüğünü mahkemeye aktaran polis memuru Kamuran Kale, zanlının 1 Temmuz 2012 tarihi itibarı ile KKTC’de ikamet izinsiz olarak bulunduğunu belirtti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlen Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlının 1 ayı aşmamak kaydı ile hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 21:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75