banner6

Eşini viski bardağıyla yaralamakla suçlanıyor

banner37

Lefkoşa’da sakin S.Y (E-65), isimli zanlı, 38 yaşındaki eşini başına viski bardağı ile vurup ciddi şekilde yaraladığı gerekçesiyle tutuklandı 

Eşini viski bardağıyla  yaralamakla suçlanıyor
banner99

    38 yaşındaki eşini geçtiğimiz yıl Haziran ayında ciddi şekilde darp edip, şiddet tehdidinde bulunduğu gerekçesiyle tutuklanıp, teminatla serbest bırakılan S.Y (E-65) isimli zanlı, bu kez eşinin başına viski bardağı ile vurup yaraladığı gerekçesiyle tutuklandı.   
   D.G.Y isimli kadının yardım çağrısı üzerine eve giden polis, kadını kanlar içinde buldu. 283 promil alkollü olduğu belirlenen kadın, dün sabah verdiği ifadesinde nasıl yaralandığını hatırlamadığı yönünde polise ifade verdi.  zanlı S.Y’nin de 189 promil alkollü olduğu belirlendi.    
   “Ağır Yaralama”, “Yaralama” suçlamasıyla tutuklanan zanlı S.Y, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysu Erginel Burukan, tanık olarak Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev polis memuru Doğcan Kırgeç’i  dinletti. 
    Mahkemede yeminli şahadet veren Kırgeç, zanlı S.Y’nin 21.01.2023 tarihinde saat 08.30 raddelerinde Yenişehir'deki ikametgahının mutfağı içerisinde eşi D.G.Y. ile birlikte alkol kullandıkları esnada aralarında bir sözlü tartışma esnasında zanlı S.Y’nin, müştekinin kafasının sol kulak üstü hizasına masanın üzerinde bulunan cam viski bardağını eli ile tutup vurmak suretiyle kafasında 6x1 cm ebatında kesi oluşmasına sebebiyet vermek suretiyle ağır şekilde yaraladığını mahkemeye aktardı. 
   Polis memuru Doğcan Kırgeç, aynı gün müştekinin 155 polis imdat hattına yaptığı yardım çağrısı üzerine konu ikametgaha gidildiğini ve müştekinin başının sol arka kısmından kan kaybetmekte olduğunu gözlemleyerek, 112 Ambulans ile Lefkoşa Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde muayenesinin yapılmasını sağlandıklarını anlattı. 
   Kırgeç, aynı gün konu ikametgahın çoğunlukla mutfak kısmında, oturma odası ve koridorda kan birikintilerinin olduğunu gözlemleyip, Olay Yeri İnceleme Ekibi’ne bilgi verildiğini ve inceleme yapılmasını sağladıklarını kaydetti.
   Kırgeç, mutfak masası üzerinde tespit edilen cam viski bardağı ve parçalarının emare
 alındığını belirtti. 
   Kırgeç, başına dikiş atılan müştekinin aynı gün taburcu olduğunu ve D.G.Y’nin 283 promil, zanlı S.Y’nin ise yapılan alkol testinde 189 promil alkollü olduğu tespit edildiğini mahkemeye aktardı.
   Zanlı S.Y.’den yapılan ilk soruşturmada cam bardağı eşinin kafasına vurduğunu beyan ettiğini belirten Kırgeç, 
22.01.2023 tarihinde D.G.Y.'den ifade temin edildiğini ve vermiş olduğu ifadesinde alkollü olduğundan herhangi bir şey hatırlamadığını sadece kafasından kan süzüldüğünü ve yardım için polisi aradığın beyan ettiğini kaydetti. 
   Kırgeç, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının aleyhinde iki gün ek tutukluluk talep etti. 
    Zanlı S.Y, iki gün tutukluluğun uzun olduğunu belirtip, tutukluluğa itiraz etti. 
    Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, talebi onayladı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2023, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104