banner6

Eşini yumrukladı, boğazını sıktı

banner37

Gönyeli’de sakin T.T., arkadaşının kocasını eve getirdiği gerekçesiyle eşini yumruklayıp, ciddi şekilde darp ettiği suçlamasıyla tutuklandı ve teminata bağlanarak serbest bırakıldı

Eşini yumrukladı, boğazını sıktı
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

T.T. isimli kişi, arkadaşının kocasını getirdiği gerekçesiyle kavga ettiği eşini ciddi şekilde darp ettiği suçlamasıyla tutuklandı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

“Ciddi darp” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı, dün sabah teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Kadına Karşı Şiddeti Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Alparslan Yavuz’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Yavuz, 05.12.2021 tarihinde saat 12.40’ta Gönyeli’de sakin zanlı T.T.’nin ikametgahı içinde küçük kızı evdeyken ikametgahlarına arkadaşının eşini getirdiği gerekçesiyle tartıştığı eşinin sol yanağına bir yumruk vurduğunu anlattı.

Yavuz, zanlının daha sonra eşini omzundan iterek, yatak odası içine götürüp, sol kulağına yumruk vurup boğazını sıkarak ciddi şekilde darp etmekle methaldar olduğuna vurgu yaptı.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Yavuz, zanlının ileride davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksadı ile mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, iki bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110