Eşini yumruklayarak dövdü, teminatla serbest bırakıldı

banner37

Sürekli alkol aldığı gerekçesiyle aralarında çıkan tartışma sırasında eşi Z.K.’nin gözüne ve başına yumruk atan Salman Karışık ileride yargılanmak üzere teminata bağladı

banner87
Eşini yumruklayarak dövdü, teminatla serbest bırakıldı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Haspolat’ta sakin Salman Karışık, sürekli alkol aldığı gerekçesiyle aralarında çıkan tartışma neticesinde eşi Z.K.’nin sol gözüne ve başına yumruk vurduğu gerekçesiyle tutuklandı.

“Ciddi darp” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Salman Karışık, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddeti Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Murat Plevne’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Plevne, 28.02.2020 tarihinde saat 17.30 raddelerinde Haspolat’ta sakin Salman Karışık’ın ikametgahının salon kısmında sürekli alkol aldığı gerekçesiyle aralarında çıkan tartışma neticesinde eşi Z.K.’nin sol gözüne sağ eli ile yumruk attıktan sonra yine sağ eli ile başına yumruk vurduğunu belirtti.

Polis memuru Plevne, müştekinin polise şikayette bulunduğunu ve 29.02.2020 tarihinde hastaneye götürüldüğünü kaydetti.

Plevne, zanlının 1 Mart’ta tespit edilip, tutuklandığını ve aleyhinde başlatılan tahkikatın tamamlandığını belirtti.

Plevne, emekli olan zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 3 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 75 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75