Eşinin arabasına takip cihazı taktı

banner37

Ayrılma aşamasında olduğu eşinin arabasına gizlice takip cihazı takan ve telefonuna el koyarak tehdit etmekten tutuklanan zanlı Hakan Günsay, teminata bağlandı

Eşinin arabasına takip cihazı taktı
banner99

“LEŞİNİ SERERİM”… Hakan Günsay’ı mahkemeye çıkaran polis, zanlının ayrılma aşamasında olduğu eşinin arabasının yolcu koltuğunun döşemesinin altına gizlice takip cihazı taktığını ve gittiği yerleri takip ettiğini anlattıktan sonra, zanlının aynı zamanda eşinin cep telefonuna da el koyduğunu, almaya çalıştığında da “Leşini sererim” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu belirtti. Mahkeme, Günsay’ı diğer şartların yanında 7 bin 500 TL nakdi teminata bağlayarak yargılanıncaya kadar serbest bıraktı.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da ayrılma aşamasında olduğu eşi M.G.’nin arabasına gizlice takip cihazı takan ve telefonuna el koyup, “Leşini sererim” diye tehdit eden zanlı Hakan Günsay, tutuklandı.

   “Kişisel verilerin kaydedilmesi”, “Şiddet kullanma tehdidi” ve “Sirkat” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Günsay, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Ayça Soykara’yı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Soykara, 2020 yılı Ekim ayı içerisinde Haspolat’ta sakin zanlı Hakan Günsay’ın ayrılma aşamasında olduğu eşi M.G.’nin kullanımında bulunan aracın yolcu koltuğu döşemesi içerisine araç takip cihazını koymak sureti ile kişisel verileri kayıt altına aldığını mahkemeye aktardı.

   Polis memuru Ayça Soykara, zanlının 27.10.2020 tarihinde, saat 07.20 raddelerinde Haspolat’ta Özgür Özada Sokak üzerinde eşinin kullanımındaki aracın içerisinde bulunan el çantası içerisinden Samsung Galaxy C9 Pro model cep telefonunu alıp, sirkat ettikten sonra kendisinden telefonunu geri almaya çalışan eşine hitaben ‘Leşini sererim’ diyerek, şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu kaydetti.

   Soykara, aynı gün zanlının temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını ve yapılan şikayetle ilgili olarak izahat istenildiği zaman takip cihazı ile ilgili olarak “Eşimin beni aldattığını düşündüğüm için nereye gittiğini öğrenmek için koydum” dediğini; sirkat edilen telefonla ilgili olarak ise “O benim telefonumu aldı ben de onun telefonunu aldım” diyerek sözlü beyanda bulunduğunu anlattı.

   Soykara, aynı gün zanlının tasarrufunda bulunan eşine ait olan Samsung Galaxy C9 pro model cep telefonunu polise teslim ettiğini kaydetti.

   Soykara, aynı gün yapılan sorgulamada zanlının, takip cihazını eşinin amcası olan M.K.’ye ait laptoptan takip ettiğini beyan etmesi üzerine, M.K.’ye ait ikametgah ile ilgili olarak arama emri temin edildiğini ve yapılan aramada bahse konu takip sistemi ile ilgili bir program tespit edilmediğini söyledi.

   Polis memuru Ayça Soykara, temin edilen bir tanık ifadesi neticesinde bahse konu takip işleminin zanlıya ait cep telefonundan yapılmakta olduğunun öğrenildiğini belirtti.

   Soykara, zanlıdan yapılan sorgulamada, polise “Korktuğum için size yalan söyledim. Eşimi kendi telefonumdan takip ediyorum” diyerek kendisine ait Samsung Galaxy Note 5 marka telefonunda bulunan programı gösterdiğini ve akabinde konu telefonun emare olarak zapt edildiğine vurgu yaptı.

banner134
   Zanlının aleyhine yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Soykara, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.
   Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 7 bin 500 TL nakdi teminat yatırması, KKTC’de muteber bir kefilin 80 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması ve yeni beyan ettiği adresten izinsiz ayrılmaması koşulları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
S.Hetschel
S.Hetschel - 4 hafta Önce

Bu haberde yazilan olaylar sadece bu kadarmi ? Acaba neden böyle işlere kalkıştı Hakan durduk yeremi? ( bu yaptigi şeyi dogru buldum anlamina gelmesin lütfen ) Hiç bir insan durduk yere bu tür işlere kalkişmaz kalkmamalida zaten.Bu işin arkasinda yatan gerçek nedir ? Neden ve nasil olaylar bu noktaya geldi ? Bu sorularin cevaplarida olmali.
Adalet yerini bulucaktir mutlaka.

SIRADAKİ HABER

banner75