Eşinin yüzüne tekme attı

banner37

Telefonda konuştuğu annesine sinirlenerek, yerde oturan eşinin yüzüne tekme atıp, burnundan ağır yaralayan Tümay Tugay, ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminata bağlandı

banner87
Eşinin yüzüne tekme attı
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK
 

Gazimağusa’da telefonda konuştuğu annesine sinirlenip, yerde oturan eşinin yüzüne diziyle tekme atarak burnundan ağır yaralayan Tümay Tugay, mahkemeye çıkartıldı.
   Ağır yaralama suçundan methaldar olan Tümay Tugay, işlediği suçtan ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminata bağlandı. 
   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen teminat duruşmasında, 2018 yılında da, 2 kez benzer suç işleyen ve eşinin şikayetini ileri götürmemesi nedeniyle hakkında dosya tazmin edilmeyen zanlının konu suça meyilli olduğuna dikkat çekildi.
   “Bir başkası yanında çalışıyorum, param da kefilim de yok” diyen 2 çocuk babası Tümay Tugay, mahkemenin bağladığı 5 bin TL’lik teminatı mahkeme veznesine yatıramayınca, cezaevine gönderildi.
   Tümay Tugay, ya şartları yerine getirene dek ya da her ne şart altında olursa olsun 2 ayı geçmeyen bir süre cezaevinde kalacak.

 

“Darp raporu ve şikayet var”
   İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için meselenin tahkikatını yürüten Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Mahir Türe’yi yeminli şahadete çağırdı.
   Tanık polis Mahir Türe, zanlının, 12 Aralık’ta, ikametgahında, telefonda konuştuğu annesine sinir olduğu gerekçesiyle, o esnada yerde oturan eşinin burnuna dizi ile tekme attığını söyledi.
   Burnundan kan gelen müşteki kadının komşularının yardımıyla, Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne götürülüp tedavi edildiğini kaydeden tanık polis, olayın bu şekilde bilgilerine getirildiğini anlattı.
   Darp raporu temin edilen müştekinin, zanlı eşinden şikayetçi olduğunu ifade eden tanık polis, devam eden tahkikata etki etme olasılığı bulunmayan zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını istedi.
   Tanık polis, zanlının KKTC vatandaşı olup, 2 ve 3 yaşlarında 2 çocuk sahibi olduğunu da dile getirdi.
   Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı 5 bin TL nakdi teminata bağladı.
   Çiğdem Güzeler, ayrıca zanlı lehine KKTC vatandaşı bir kefilin 40 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.
   Şartları yerine getiremeyen zanlı cezaevine gönderildi.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2019, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75