Eski eser alışverişine suçüstü

banner37

Bir süpermarketin otoparkında gerçekleştirilen operasyonda iki kadın zanlı, eski eser olduğuna inanılan heykel ve sikkeyi iki şahsa satarken yakalandı

Eski eser alışverişine suçüstü
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Demirhan’da bir süpermarketin otoparkında gerçekleştirilen operasyonda iki kadın zanlı, eski eser olduğuna inanılan heykel ve sikkeyi iki şahsa satarken yakalandı.

Polis, emare alınan ve eski eser olduğuna inanılan emarelerin Eski Eser Dairesi’ne gönderildiğini ve eski eser olup olmadığına ilişkin Türkiye’ye gönderileceğini belirtti.

   “Eski eser tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Mihriye Arıca, Arzu Sertkaya, İlyas Mustafa Kaya ve Erol Akacan, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Mehmet Bayır’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Bayır, 10 Eylül’de saat 11.30 raddelerinde Demirhan’da faaliyet gösteren Erülkü Süpermarket önünde bir polis ekibi tarafından yapılan operasyonda Cengizköy’de sakin Mihriye Arıca’nın siyah renk el çantası içinde muhafaza ettiği eski eser olduğuna inanılan bir adet 18 cm uzunluğundaki heykel ile bir adet sikkenin tespit edildiğine dikkat çekti.

banner134
   Polis memuru Mehmet Bayır, olay mahallinde zanlı Mihriye Arıca ile birlikte bulunan zanlı Arzu Sertkaya ve konu eski eserleri satın almak için gelen zanlılar İlyas Mustafa Kaya ve Erol Akacan’ın suçüstü tespit edilip, tutuklandığına vurgu yaptı.

   4 zanlının da gönüllü ifade verip, suçlarını kabul ettiğine işaret eden Bayır, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu, 4 zanlının da yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak,

KKTC vatandaşı birer kefilin 50’şer bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Atakan
Atakan - 1 yıl Önce

Beter olun

Bülent Aydemir
Bülent Aydemir - 1 yıl Önce

Allahın adaletti

Serkan keskin
Serkan keskin - 1 yıl Önce

Millete iftira atarsanız Allah böyle verir işte ilahi adalet ????????

SIRADAKİ HABER

banner111

banner75