Eski eser bulup bulmadıkları araştırılıyor

banner37

Tatlısu ve Mersinlik köyleri arasındaki ormanlık alanda gece karanlığında kazı yaptıkları iddia edilen 3 kişi polis tarafından tutuklandı

Eski eser bulup bulmadıkları araştırılıyor
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Tatlısu ve Mersinlik köyleri arasında önceki akşam ormanlık alanda kazma ve küreklerle çukur açıp kazı yaptıkları iddia edilen Halil Balcıoğlu, Hasan Asi ve İsmail Fırlar polis tarafından tutuklandı.

Eski eser aradıkları iddiasıyla mahkemeye gelen zanlıların, bu iddiayı kabul etmeyerek, kazı yaparak sadece kum ve toprak almaya çalıştıklarını beyan ettikleri öğrenildi.

Polis zanlılar aleyhine bu tüm iddiaları araştırmak adına üçer günlük tutukluluk emri aldı.

İskele Kaza Mahkemesi Başkanı Düriye Elkıran huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, İskele Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Osman Gökalp’ı tanık olarak dinletti.

Tanık polis Osman Gökalp, zanlıların 28 Eylül 2017 tarihinde saat 21.30’da Mersinlik ve Tatlısu köyleri arasındaki ormanlık alanda izinsiz olarak kazı yapmakla methaldar olduklarını söyledi.

banner134
Polis memuru, zanlı 1 Halil Balcıoğlu’nun suçüstü tespit edildiklerini, zanlı 2 Hasan Asi ve zanlı 3 İsmail Fırlar’ın kaçtıklarını, bugün de derdest emri gereği tespit edilip tutuklandıklarını kaydetti.

Zanlı 1 Halil Balcıoğlu’nun gönüllü ifade verdiğini ve suçu diğer zanlılarla birlikte işlediğini itiraf ettiğini anlatan tahkikat memuru, zanlı 1 Halil Balcıoğlu’nun aracının olay yerinde tespit edildiğini bildirdi.

Osman Gökalp, olayda zanlıların kullandığı 2 adet kürek, 1 çapa, 2 adet kazma ve 4 şişe suyun da emare olarak alındığını belirtti.

Mesele ile ilgili alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gerekene kamera görüntüleri olduğunu ifade eden tanık polis, zanlı 2 Hasan Asi’nin olay yerine kum almak için gittiklerini, zanlı 3 İsmail Fırlar’ın da toprak almak için gittiklerini beyan ettiklerini dile getirdi.

Polis memuru, Eski Eser ve Müzeler Dairesi uzmanlarının olay yerinde inceleme yapacağını söyledi. Kazı yapılan alanda eski eser bulunup bulunmadığının henüz belli olmadığını kaydeden Gökalp, zanlı 1 Balcıoğlu ve zanlı 3 Fırlar’ın evlerinde arama yapıldığını bildirdi.

Osman Gökalp, mahkemeden soruşturmalarını salimen yürütebilmek adına zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Zanlıların avukatı tutukluluk talebine itiraz etmedi ancak zanlı 1 Balcıoğlu’ndan alınan ifadenin gönüllü olmadığını ileri sürdü.

Başkan Düriye Elkıran zanlıların soruşturma maksatlı üçer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını emretti.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2017, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75