banner6

Eski eser soruşturmasında bir kişi serbest

banner37

Gazimağusa'da ihbar üzerine bir evde yapılan aramada, Demir Çağı'na ait çok sayıda kırık testi parçaları bulunarak emare alındı. Olayla ilgili tutuklanan iki kişi den biri olan Mustafa Kemal Erdenizciler, olayla ilgili herhangi bağlantısının bulunmaması nedeniyle serbest bırakıldı.

Eski eser soruşturmasında bir kişi serbest
banner150

banner150 banner150

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa'da, ihbar üzerine, bir evde yapılan aramada, Demir Çağı'na ait çok sayıda kırık testi parçaları bulunarak emare alındı.

Polis, meseleyle ilgili dün "Bilgimiz yok" diyen Feride Gül Fidan ve Mustafa Kemal Erdenizciler'i tutuklayarak, mahkemeye çıkartmış ve aleyhlerine tahkikat amaçlı birer gün tutukluluk emri temin etmişti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi'nde, Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla huzurunda gerçekleşen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü'ne bağlı Adli Şube Amirliği'nde görev yapan Polis Memuru Vedat Bilginaylar'ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Vedat Bilginaylar, 12 Nisan 2017'de aldığı bilgi ışığında, Gazimağusa'daki Anadolu Mahallesi'nde, zanlıların birlikte kaldığı evde, mahkemeden temin ettiği arama emri ışığında arama yaptığını söyledi.

Vedat Bilginaylar, yaptığı aramada, konu evin yatak odasında, eski eser olduğuna inanılan çok sayıda kırık testi parçaları tespit ederek emare alındığını anlattı.

Demir Çağı'na ait kırık testi parçalarını zapt ettiğini kaydeden tanık polis, zanlıların tutuklandığından söz etti ve yapacaklarını mahkemeye aktardı.

Tanık polis, izinsiz tasarruf edilen eserlerle ilgili değer tespiti yapılacağını belirttikten sonra henüz yeni başlayan tahkikatını salimen yürütebilmek için mahkemeden, her iki zanlı aleyhine 3'er gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, tahkikatın selameti açısından tutuklulukları elzem olan zanlıların, birer gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2017, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104