Eski eserleri ovada bulmuş

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibinin İskele’de gerçekleştirdiği operasyonda tasarrufunda 39 parçadan oluşan eski eser bulunan Z. D.’nin hakkında 1 gün tutukluluk emri verildi

Eski eserleri ovada bulmuş
banner90
banner8

Ayşe BULUT

“BEN ÇOK GEZER, ÇOK DOLAŞIRIM”… Zanlı Z. D.’yi dün mahkemeye çıkaran polis, eski eserlerle ilgili sorgulanan zanlının “Ben çok gezerim, çok dolaşırım, ovada buldum” şeklinde izahatta bulunduğunu belirterek, eserlerin incelenmesinin yanı sıra zanlının bu beyanının da araştırılacağını söyledi.

İskele’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucunda, tasarrufunda 39 parçadan oluşan tarihi eser niteliğinde motifli testi ve çömlek ele geçirilen Z. D., dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak 1 günlük tutukluluk emri alındı.

Zanlı, İskele Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Tutku Candaş’ın huzuruna çıkarıldı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, Savcı Ahmet Özlemler, operasyonun detaylarını aktarması için, tahkikat memuru Mustafa Özduman’ı dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Özduman, zanlının “Kanunsuz Eski Eser Tasarrufu” suçundan methaldar olduğunu belirtti.

Özduman, 9 Aralık 2020 tarihinde zanlının İskele’deki ikametgahında bir polis ekibi tarafından yapılan aramada 38 adet eski eser niteliğinde çanak çömlek ve testinin konu şahsın ikametgahında tespit edildiğini kaydetti.

Özduman, zanlının “Ben çok gezerim, çok dolaşırım, ovada buldum’’ izahatının araştırılacağını belirtti.

Polis memuru Özduman, zanlının aleyhinde tahkikat başlatıldığını ve zanlının serbest kalması halinde alınacak ifadelere müdahale etme olasılığı olduğundan tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlının 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Tutku Candaş, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hilmi yavuz
Hilmi yavuz - 2 ay Önce

VAY HIRSIZIM VAY.ADA ZATEN HIRSIZ DOLU

SIRADAKİ HABER

banner75