Eski eserlerin değer tespiti yapılacak

banner37

Alevkayası’nda izinsiz kazı yaparak eski eser çıkaran Sedat Çuhadar, Özcan Atılgan ve Ömer Biçen’in tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı

Eski eserlerin değer tespiti yapılacak
banner90
banner8

   Alevkayası’nda izinsiz kazı yaparak eski eser çıkarırken suçüstü yakalanan Sedat Çuhadar, Özcan Atılgan ve Ömer Biçen’in tutukluluk süreleri devam eden soruşturma nedeniyle üç gün daha uzatıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün görüşülen ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Emrah Lambasuyucu, 28.04.2020 tarihinde Alevkayası mevkiinde Girne’de sakin Sedat Çuhadar (E-38), Özcan Atılgan (E-51) ve Ömer Biçen’in (E-52) tasarruflarında bulundurdukları kazma ve küreklerle yetkili makamdan alınmış herhangi bir izinleri olmaksızın kazı yapıp, yapmış oldukları kazı neticesinde eski eser nitelikli 45 parçadan oluşan eski eser elde ettiklerini kaydetti.

   Girne Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi tarafından yapılan operasyon neticesinde zanlıların suçüstü tutuklandıklarını söyleyen Lambasuyucu, zanlıların kazı yaptıkları yerde 25 adet, zanlı Özcan Atılgan’ın evinde yapılan aramada ise 20 parça eski eser nitelikli parçaların bulunarak emare zapt edildiğini belirtti.

   Polis memuru Emrah Lambasuyucu, aynı gün mesele ile ilgili olarak zanlılar işlemiş olduğu suçu itiraf ettiklerini söyleyerek, meseleyle ilgili olarak başlatılan tahkikatın devam ettiğini, zanlıların tasarrufunda tespit edilen eski eser nitelikli parçaların değer tespitinin yapılması gerektiğini anlattı.

   Lambasuyucu, zanlıların serbest kalması halinde alınacak ifadelere etki etme olasılığı olduğunu söyleyerek, tahkikatın salimen yürütülebilmesini sağlamak maksadı ile 3 gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Murat Soytaç, zanlıların soruşturmanın salimen yürütüle bilmesi için 3 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75