Eski eşine silah doğrultup, öldürmekle tehdit etti

banner37

Alkol tesiri altındayken, tartıştığı eski eşini “Seni vuracağım” diye tehdit eden Halil Teoman, ileride yargılanmak üzere bağlandığı 10 bin TL nakdi teminatı ödeyemeyince, cezaevine gönderildi

banner87
Eski eşine silah doğrultup, öldürmekle tehdit etti
banner90
banner99

ARACINDAN TABANCA VE MERMİ DE ÇIKTI… Zanlı Halil Teoman, 7 farklı suçtan tutuklandı. Polis, zanlının yüzde 148 miligram alkollü içki tesiri altındayken, ayrıldığı eşine küfür ettiğini ve sol omzundan çekmek suretiyle darp ettiğini anlattı. Zanlının, aracında kanunsuz olarak bulundurduğu av tüfeğini alıp, içerisine canlı fişek koyup kurduktan sonra müştekiye doğrultarak şiddet tehdidinde bulunduğunu ifade eden polis, araçta yapılan aramada, avcı yeleği, kanunsuz tabanca ve 31 adet canlı mermiyi bulup emare zapt ettiğini dile getirdi.

Sedef BOŞNAK

Alkol tesiri altındayken, tartıştığı eski eşine, av tüfeği doğrultarak, “Seni vuracağım” deyip, ölümle tehdit eden Halil Teoman tutuklandı.

Gazimağusa’da kıdemli yargıç huzuruna çıkartılan Halil Teoman, işlediği öne sürülen suçlardan ileride yargılanmak üzere, 10 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Halil Teoman, şartları yerine getiremeyince, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi. Teoman, ya şartları yerine getirene dek, ya da yargılanıncaya değin, her ne şart altında olursa olsun 2 ayı geçmeyen bir süre cezaevinde kalacak.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Salih Fidan Ersan’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Salih Fidan Ersan, zanlının, “kanunsuz ateşli silah, patlayıcı madde taşıma ve tasarruf”, “şiddet tehdidi”, “darp”, “sarhoşluk”, “rahatsızlık”, “uygunsuz tavır ve hareket”, “ithale-i lisan”, “sarhoşken tasarrufunda ateşli silah bulundurma” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Salih Fidan Ersan, zanlının, 24 Aralık’ta, saat 20.00’da Tuzla’da, umumi bir yer olan Ersoy Birtan Caddesi içerisinde, nefesinde yüzde 148 miligram alkollü içki tesiri altında bulunduğu esnada, ayrıldığı eşi Z.T. ile aralarında çıkan sözlü tartışma neticesinde, küfür ettiği Z.T.’yi sol omzundan çekmek suretiyle darp ettiğini anlattı.

Makul mazereti olmaksızın bağırıp, çağırarak rahatsızlık yapan zanlının, Z.T.’yi,  “Seni vuracağım” diyerek ölümle tehdit ettiğini kaydeden tanık polis, zanlının BZ 745 plakalı aracının bagajındaki kırık vaziyette kanunsuz olarak bulundurduğu Kuğulu marka 12’lik av tüfeğini alıp, içerisine canlı fişek koyup kurduktan sonra müştekiye doğrultarak şiddet tehdidinde bulunduğunu kaydetti.

Polise yapılan şikayet üzerine, zanlıyı aracıyla Lions Çemberi yakınlarında yolun sol tarafında tespit ettiklerini kaydeden tanık polis,  konu araçta yapılan aramada, avcı yeleği, kanunsuz tabanca ve 31 adet canlı mermiyi bulup emare zapt ettiğini dile getirdi.

Suçüstü tutukladığı zanlı aleyhine başlattığı tahkikatını tamamladığını kaydeden tanık polis, mahkemeden KKTC vatandaşı zanlıyı uygun teminata bağlamasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, KKTC haricine çıkmaktan men ettiği zanlıyı 10 bin TL nakdi teminata bağladı. Güzeler, ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

Şartları yerine getiremeyen zanlı cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108