banner6

Eski eşini darp etti, önüne gelene küfretti

banner37

Başka ev kiralamak isteyen eski eşini darp edip, etrafa küfürler savurduğu, olay yerine giden polise de küfrettiği öne sürülen G.B.’nin olay anında 350 promil alkol tesiri altında olduğu belirlendi:

Eski eşini darp etti, önüne gelene küfretti
banner99

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da 350 promil alkol tesiri altındayken, başka ev kiralamak istediğini söyleyen eski eşini darp ederek küfrettiği, olay yerine giden polise de aynı şekilde küfrettiği öne sürülen G.B. isimli zanlı, aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere dün mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı.

Polis, soruşturmanın devam ettiğini ancak zanlının etki edebileceği kısmının tamamlandığını kaydetti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Doğcan Kırgeç, zanlı G.B.’nin “Ciddi darp”, “İtale-i lisan (küfür)”, “Sarhoşluk”, “Rahatsızlık” ve “Uygunsuz tavır ve hareket” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Kırgeç, 24 Ekim 2021 tarihinde, saat 00.45 raddelerinde Lefkoşa’daki ikametgahın salon kısmında, başka ev kiralayıp kalmak istediği gerekçesiyle eski eşi ile yüzde 350 promil alkol tesiri altında olan zanlı arasında tartışma yaşandığını belirterek, zanlının daha sonra eski eşini sağ elini cırmalayarak ve her iki eliyle sağ elinden geriye doğru ittirerek ciddi şekilde darp ettiğini kaydetti.

Zanlının daha sonra ikametgâhın dışına çıkarak umumi bir yer olan sokak içerisinde her iki kolunu sağa sola uygunsuz bir şekilde salladığını ve elleriyle söz konusu ikametgâhı gösterip uygunsuz tavır ve harekette bulunduğunu dile getiren Kırgeç, yüksek sesle müştekiye küfür ettiğini ifade etti.

Kırgeç, zanlının rahatsızlık çıkarmasının ardından olay yerine gelen polis ekibine de küfürler savurup “İtale-i lisan” suçunu işlediğine işaret ederek, zanlının aynı gün suçüstü hali gereği tutuklandığını söyledi.

Müştekinin aynı gün doktor kontrolünden geçirildiğini söyleyen Kırgeç, vücudunda darp ve cebir izine rastlandığını anlattı.

Kırgeç, soruşturmanın devam ettiğini ancak zanlının etki edebileceği kısmının tamamlandığını belirterek, davaları görüşülünceye dek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, zanlının tüm seyahat belgelerine el konularak yurt dışına çıkmaktan men edilmesi, haftada bir en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunması, 3 bin TL tutarında nakdi teminat yatırması ve bir kefilin 75 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması şartıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

banner134

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104