Eski işyerini ateşe verdi

banner37

Gazimağusa’da İnciraltı Restoran isimli işyeri, sabah saatlerinde, eski çalışanı tarafından kundaklandı

banner87
Eski işyerini ateşe verdi
banner90
banner8

“1 MİLYON TL’YE YAKIN ZARARIMIZ VAR”… İnciraltı Restoran, dün sabah saat 05.30’da kundaklandı. Alev alev yanan restoran, kullanılmaz hale geldi. Polis, incelediği kamera kayıtlarından mekanı kundaklayanın restoranın eski çalışanı Gürcan Atik olduğunu tespit etti, gözaltına aldı. İşyeri sahibi Hasan Caner, 1 milyon TL’ye yakın zarar ziyanı olduğunu belirtti.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da İnciraltı Restoran isimli işyeri, dün sabah saat 05.30’da, eski çalışanı tarafından kundaklandı.


İşyerinden dumanların yükseldiğini fark eden bölge sakinleri, itfaiye ekiplerine ve işyeri sahibi Hasan Caner’e haber verdi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekipler, yangını, başka işyerlerine sıçramadan söndürdü.


Yangın sonucu, işletmenin ofis ve mutfak bölümü tamamen, diğer kısımları ise kısmen yanarak zarar gördü.
 Yürütülen titiz soruşturma sonucu, polis incelediği kamera kayıtlarından tespit ettiği 35 yaşındaki Gürcan Atik’i bölgedeki evinde tespit edip gözaltına aldı.


Olayla ilgili soruşturma sürerken, gözaltına alınan Gürcan Atik’in bugün mahkeme huzuruna çıkartılması bekleniyor.

1 milyon TL zarar var

İşyeri sahibi Hasan Caner, yaşanan kötü olay sonucu üzüntüsünü dile getirdi ve “Zor günler geçiriyoruz. Kundaklama olayı sıkıntımıza tuz biber oldu. Çok şükür sigorta yetkilileri, olayın hemen sonrasında gelip gereken tespitleri yaptı. Tek tesellimiz, herhangi birinin canının zarar görmemesi” dedi.


İşyerinin kullanılmaz hale geldiğini belirten Hasan Caner, 1 milyon TL’ye yakın zarar ziyanı olduğunu belirtti ve şöyle devam etti.


“İşyerim eski çalışan tarafından kundaklandı. Polis, çok hızlı bir şekilde yapanı gözaltına aldı. Gürcan, eski çalışanımızdı. Aramızda ne bir husumet ne de alacak verecek vardı. Psikolojik sorunları vardı. Sabah olay öncesi beni aradı, çok alkollüydü. Böyle bir şey yapacağı aklıma gelmezdi. İçeriye girdi, kasadan para ve içeriden içki aldı. Sonra da ateşe verdi. Bir otelde çalışıyordu, maddi sıkıntısı vardı.”

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75