Eski kız arkadaşına, bıçak çekip öldürmekle tehdit etti

banner37

KKTC’de vize kaçağı olarak bulunan Metin Gül, Alayköy’de ayrıldığı kız arkadaşının evine 28 buçuk santim uzunluğundaki ekmek bıçağıyla gidip, “Facebook’tan engellemeyi kaldırmazsan seni öldürürüm, öldüreyim mi seni?” dedi

banner87
Eski kız arkadaşına, bıçak çekip öldürmekle tehdit etti
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemizde son günlerde artan şiddet içerikli suçlara bir yenisi daha eklendi. Ülkemizde 91 gündür vize kaçağı olarak bulunan Metin Gül, Alayköy’de ayrıldığı kız arkadaşının bulunduğu eve 28 buçuk santim uzunluğundaki ekmek bıçağıyla gidip, “Facebook’tan engellemeyi kaldırmazsan seni öldürürüm, öldüreyim mi seni?” sözlerini söyleyerek ölümle tehdit etti.

Kadının şikâyeti üzerine gözaltına alınan zanlı Gül, mahkemeye çıkarıldı.

Polis memuru Can Doğan, “Zanlı, şikâyetçiyi aşırı kıskandığından bıçak çekip öldürmekle tehdit etmiştir. Ülkemizde son zamanlarda kadına şiddet olaylarının arttığı ve ölümle sonuçlandığı görülmektedir. Bu nedenle Zanlının serbest kalması halinde şikâyetçiyi kıskançlık uğruna öldürme olasılığı bulunmaktadır. Bu aşamada zanlının davalarında hazır bulunması amacıyla iki ay süre ile Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep ederim” dedi.

6 ayrı suçlamayla mahkemeye çıkarıldı

Zanlı Metin Gül, “Kasti Hasar”, “Mülke Tecavüz”, “Kanunsuz Bıçak Taşıma”, “Korkutmak Maksadı İle Bıçak Taşıma”, “Şiddet Tehdidi” ve “KKTC’de ikamet izinsiz olmak” suçlamalarıyla, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Alayköy Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Can Doğan’ı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Doğan, zanlının 21 Kasım 2018 tarihinde saat 16.45 raddelerinde Alayköy'de sakin Metin Gül’ün yine Alayköy'de sakin kız arkadaşı H. U.’yu Ağıllar bölgesi 8’inci Sokak No:2 adresinde sakin F. K.’nın ikametgâhı içerisinde misafirlikte bulunduğu esnada bir cürüm işlemek kastı ile F. K.'nın mülküne izinsiz girdiğini anlattı.

28.5 santim uzunluğundaki ekmek bıçağıyla öldürmekle tehdit etti

Polis memuru Can Doğan, zanlının konu eve girdikten sonra kız arkadaşının başka erkek şahıslarla facebook üzerinden yazıştığı gerekçesiyle, tasarrufunda bulundurduğu ağız uzunluğu 15,5 santim, toplam uzunluğu 28,5 cm olan kahverengi tahta saplı ekmek bıçağını kanunsuz olarak taşıyarak, oturma odasında bulunan plastikten mamul beyaz renk oval yemek masasına kasten ve kanunsuz olarak bıçak elindeyken yumruk vurmak suretiyle kırıp 100 TL hasar yaptığını belirtti.

Doğan, zanlının tasarrufundaki ekmek bıçağını kız arkadaşı H. U.’ya doğrultup “Facebook’tan engellemeyi kaldırmazsan seni öldürürüm, öldüreyim mi seni?” sözlerini söyleyerek ölümle tehdit edip şiddet tehdidinde bulunduğunu kaydetti.

Zanlının aynı gün derdest emri gereği tutuklandığını söyleyen Doğan, gönüllü bir ifade vererek, vermiş olduğu gönüllü ifadesinde suçlarını itiraf edip özür dilediğini mahkemeye aktardı.

Doğan, başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirtip, zanlının TC vatandaşı olduğunu ve 22 Ağustos 2018 tarihinden beri KKTC’de 91 gündür vize kaçağı olarak ikamet ettiğine vurgu yaptı.

Polis: Zanlı kadını kıskançlık nedeniyle öldürebilir

Polis memuru Can Doğan, “Zanlı, şikayetçiyi aşırı kıskandığından bıçak çekip öldürmekle tehdit etmiştir. Ülkemizde son zamanlarda kadına şiddet olaylarının arttığı ve ölümle sonuçlandığı görülmektedir. Bu nedenle Zanlının serbest kalması halinde şikayetçiyi kıskançlık uğruna öldürme olasılığı bulunmaktadır. Bu aşamada zanlının davalarında hazır bulunması amacıyla iki ay süre ile Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep ederim” dedi.

Mahkemede söz hakkı verilen zanlı, “Özür diliyorum” dedi. Yargıç Cenkay İnan, zanlının iki ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75