Eski kız arkadaşını dövdü

banner37

Başka bir erkek arkadaş edindiği gerekçesiyle eski kız arkadaşının evine girerek İ.T. isimli kadını darp eden Yunus Emre Köylü, 5 bin TL nakdi teminata bağlandı

banner87
Eski kız arkadaşını dövdü
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da eski kız arkadaşı olan İ.T.’yi yeni erkek arkadaş edindiği gerekçesi ile darp eden zanlı Yunus Emre Köylü tutuklandı.

   “Darp” ve “Mülke tecavüz” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Yunus Emre Köylü, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Murat Plevne’yi dinletti.      

   Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Murat Plevne, olguları aktardı. Polis, zanlı Yunus Emre Köylü’nün darp ve mülke tecavüz suçuna methaldar olduğunu belirtti.

Polis, 14.11.2019 tarihinde saat 07.00 raddelerinde zanlı Emre Yunus Köylü’nün eski kız arkadaşı olan İ.T.’nin yeni erkek arkadaş edindiği gerekçesi ile ikametgahına gittikten sonra salonda aralarında çıkan tartışma sonucu sağ eli ile yüzünü sıkıp sol el bileğini bükerek darp ettikten sonra ikametgah içerisinden çıkmayarak mülke tecavüz suçunu işlediğini anlattı.

   Polis memuru Murat Plevne, zanlının mahkeme emriyle tutuklandığını ve tahkikatın tamamlandığını belirterek, öğrenci statüsündeki zanlının davalarında hazır bulunması için mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 09:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
kıbrıs cuhuriyeti
kıbrıs cuhuriyeti - 5 ay Önce

bu yabanileri kim yola getirecek.

SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108