banner6

Eski kız arkadaşını fotoğraflarıyla tehdit eden sanığa 18 ay hapis cezası

banner37

Ayrıldığı kız arkadaşının, sevgili oldukları dönemde kendisine gönderdiği bikinili fotoğrafları bir akrabasına gönderen, zorla cinsel saldırıda bulunan ve şiddet tehdidinde bulunan M. D. aleyhindeki dava neticelendi

Eski kız arkadaşını fotoğraflarıyla tehdit eden sanığa 18 ay hapis cezası
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA       

   Ayrıldığı kız arkadaşının, sevgili oldukları dönemde kendisine gönderdiği bikinili fotoğrafları bir akrabasına gönderen, zorla cinsel saldırıda bulunan ve şiddet tehdidinde bulunan M. D.  18 ay hapis cezası aldı

   Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Özel Hayatın Gizliliğini İhlal”, “Cinsel saldırı” ve “Şiddet tehdidi”  suçlamalarıyla itham edilen sanık M. D. , aleyhindeki suçlamaları kabul etti.

   Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Vedia Berkut Barkın ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı ve sanığın avukatı hazır bulundu.

   Dava kararını okuyan Aksun, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkum ettiklerini açıkladı.

   Aksun, sanığın mahkum olduğu özellikle “Özel Hayatın Gizliliğini İhlal” suçunun mahkum olduğu en ağır suç olduğuna vurgu yaptı.

   Başkan Aksun, özel hayatın gizliliğinin “anayasa” ile koruma altına alındığına dikkat çekip, bu hakkın korunmasının önemine değindi.

   Aksun, sanığın, eski kız arkadaşının kendisine güven duyup ilişkilerinin devam ettiği süreçte gönderdiği bikinili fotoğrafları ayrıldıktan sonra bir akrabasına gönderdiğine, ayrıca müştekinin iki elinden tutup zorla cinsel saldırıda bulunduğuna ve şiddet kullanma tehdidi mesajı gönderdiğine vurgu yaptı.

   Sanığın bu davranışlarının ilkel olduğuna değinen Aksun, bir kişinin fotoğraflarının, kişilik haklarının parçası olduğuna dikkat çekti.

   Aksun, sanığın lehine ve aleyhine tüm hususlara değinerek, oy birliği ile 18 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2022, 10:54
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104