banner6

Eski kız arkadaşını tekrar tekrar dövdü

banner37

Safa Hakan Can Aravan, başka erkeklerle görüştüğü gerekçesiyle eski kız arkadaşını birden fazla kez darp ettiği, eşyalarına zarar verdiği ve şiddet tehdidinde bulunduğu suçlamasıyla tutuklandı, ardından yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı

Eski kız arkadaşını tekrar tekrar dövdü
banner8

DİŞİNİ KIRDI, EVİNİ DAĞITTI… Polisin mahkemede verdiği şahadete göre, Aravan, eski kız arkadaşının evindeki eşyaları kırdı, iç çamaşırlarını parçaladı, cep telefonundan mesaj göndererek Kıbrıs’ta biri ile görüşmemesi için tehditte bulundu. Bu olaydan iki gün sonra konuşmak için buluştuğu E.G.’yi Boğaz Piknik Alanı’na götürürken araç içerisinde ve piknik alanında darp etti. Telefonunu kırıp, kablo ile kadına vurarak dişini kırdı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Başka erkeklerle görüştüğü gerekçesiyle eski kız arkadaşını birden fazla kez darp ederek dişini kıran ve evindeki eşyalarına zarar vererek, tehdit eden Safa Hakan Can Aravan isimli kişi, tutuklandı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Diğer şartların yanında Aravan’ı 12 bin 500 TL nakdi teminata bağlayan mahkeme, ayrıca zanlının yargılanıncaya kadar, belirlenen adresten izinsiz olarak ayrılmamasına da karar verdi.

“Vahim Zarar, Şiddet tehdidi, Ciddi darp ve Kasti hasar” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddeti Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Kamuran Kale’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kale, zanlı Safa Hakan Can Aravan’ın 07.03.2020 tarihinde Lefkoşa’da 01.00-11.00 saatleri arasında eski kız arkadaşı olan Lefkoşa’da sakin E.G.’nin kalmakta olduğu daire içerisinde kendisini başka erkeklerle aldattığı gerekçesi ile ikametgah içerisinde bulunan sandalye, bardak ve tabakları kırıp dolap içerisinde bulunan iç çamaşırlarını ve kıyafetlerini kasten ve kanunsuz olarak yırtmak sureti ile kasti hasara uğrattığını belirtti.

“Kıbrıs’ta biri ile görüşürsen ailene olanları söylerim”

Polis memuru Kamuran Kale, yine aynı gün kız arkadaşına ait cep telefonuna Whatsapp uygulamasına kendi kullanımındaki cep telefonunun Whatsapp uygulamasından “Kıbrıs’ta biri ile görüşürsen ailene olanları söylerim” diye mesaj atmak sureti ile şiddet kullanma tehdidinde bulunduğuna vurgu yaptı.

banner134

“Darp etti, kablo ile vurup dişini kırdı”

Kale, zanlının yine kız arkadaşı ile ilişkilerini konuşmak amacı ile kendisine ait JV 767 plakalı Suzuki Swift marka aracı ile Lefkoşa’dan birlikte çıkıp Lefkoşa-Dikmen anayolundan Dikmen’e doğru giderken yine ilişkileri ile ilgili konuştukları esnada kız arkadaşı E. G.’nin yüzüne vurup ciddi bir şekilde darp ettiğini belirtti.

Kale, şahadetinin devamında, zanlının Girne Boğaz Piknik Alanı içerisinde de yine kız arkadaşının vücudunun muhtelif yerlerine elleri, ayakları ve her biri 143 cm olan 2 adet cep telefonu kablosu ile bacaklarına vurup ciddi bir şekilde darp ederek sol alt dişinin kırılmasına sebebiyet verdiğini anlattı.

Kale, zanlının E.G.’ye ait I Phone 8 marka cep telefonunu kırarak kasti hasara uğrattığını da mahkemeye aktardı.

Kale, meselenin polisin bilgisine 09.03.2020 tarihinde geldiğini ve aynı gün müştekinin Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Acil servisine götürülerek doktor kontrolünden geçirildiğini ve raporlar temin edildiğini kaydetti.

Zanlının aleyhine 09.03.2020 tarihinde mahkemeden derdest emri temin edildiğini söyleyen Kale, zanlının 10.03.2020 tarihinde Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını belirtti.

Kale, aynı gün meselede kanunsuz olarak hasara uğratılan yaklaşık 9 bin TL değerindeki eşyaların emare olarak alındığını kaydetti.

Kale, aynı gün zanlının gönüllü bir ifade verdiğini ve tahkikatın tamamlandığını belirterek, TC vatandaşı olup, üniversite öğrencisi olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 12 bin 500 TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması ve belirtilen ikamet adresinden izinsiz ayrılmaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88