Eski sevgili bir ay sonra şikayetçi oldu

banner37

Suhrab Shukurov, ayrılığı hazmedemediği gerekçesiyle kız arkadaşını darp etmekle suçlanıyor.

banner87
Eski sevgili bir ay sonra şikayetçi oldu
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemizde üniversite eğitimi gören Suhrab Shukurov, kız arkadaşını darp ettiği gerekçesiyle tutuklandı. Polis, J. O. isimli müştekinin olaydan bir ay sonra şikayetçi olduğunu ve darp raporu olmadığını mahkemeye aktardı.

“Darp” suçlamasıyla tutuklanan Shukurov, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Havva Yorgancı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Yorgancı, zanlının, 2018’in aralık ayı içerisinde Gönyeli’de ikametgahının içerisinde eski kız arkadaşını ‘ayrılığı hazmedemediği’ gerekçesiyle vücudunun muhtelif yerlerine vurup darp ettiğini kaydetti.

Polis memuru Havva Yorgancı, meselenin polise bir ay sonra 2 Ocak’ta bildirildiğini belirterek, darp raporu alınamadığını belirtti.

Yorgancı, tahkikatın tamamlandığını ve zanlının üniversite öğrencisi olduğunu söyleyerek, mahkemede hazır olabilmesi için zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 08:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75