Eski ustasına bıçak çekip tehdit etti

banner37

Gazimağusa’da, 2 bin TL’lik alacağı için aramalarına cevap vermediği gerekçesiyle eski ustasına bıçak çekerek tehdit eden Hakan Deryahan tutuklandı ve teminatı ödeyemediği için cezaevine gönderildi

banner87
Eski ustasına bıçak çekip tehdit etti
banner90
banner99

“2 BİN LİRAMI VERMİYOR”… Mahkemede, yaşadığı sıkıntı ve acıyı eski patronuna da yaşatmak istediğini belirten Deryahan, “1 ay 10 gündür telefonla arıyorum, açmıyor. 2 bin TL’nin üzerinde alacağım var. Vermiyor. Paramı alsam, başka iş bakacağım. İşe 2 Bangladeşli aldı, onlar da zil zurna sarhoş oldu. Ben ilgilendim. Hata yaptım biliyorum ancak bizim çektiğimiz sıkıntıyı o da çeksin istedim. Bir anlık öfkeyle hareket ettim. Özür dilerim” dedi

TEMİNATI ÖDEYEMEDİ… “Şiddet tehdidi”, “Korkutmak maksadıyla bıçak taşıma” ve “Uygunsuz tavır ve hareket” suçlarından tutuklanan Hakan Deryahan, ileride yargılanmak üzere 3 bin TL nakdi teminata bağlandı. Ülkede çalışma izniyle bulunan Deryahan, mahkemenin öngördüğü 3 bin TL nakdi teminat şartını yerine getiremeyince, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, 2 bin TL’lik alacağı için aramalarına cevap vermediği gerekçesiyle eski ustasına bıçak sallayıp, “Seni buradan çıkartmayacağım, seni keseceğim” diye tehditte bulunan Hakan Deryahan, şikayet üzerine tutuklandı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılan Hakan Deryahan, işlediği iddia edilen “Şiddet tehdidi”, “Korkutmak maksadıyla bıçak taşıma” ve “Uygunsuz tavır ve hareket” suçlarından, ileride yargılanmak üzere 3 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Ülkede çalışma izniyle bulunan TC vatandaşı Hakan Deryahan, mahkemeden, bir öfke sonucu konu suçu işlediğini belirterek af diledi.

Yaşadığı sıkıntı ve acıyı eski patronuna da yaşatmak istediğini belirten Deryahan, “1 ay 10 gündür telefonla arıyorum, açmıyor. 2 bin TL üzerinde alacağım var. Vermiyor. Paramı alsam başka iş bakacağım. İşe 2 Bangladeşli aldı, onlar da zil zurna sarhoş oldu. Ben ilgilendim. Hata yaptım biliyorum, ancak bizim çektiğimiz sıkıntıyı o da çeksin istedim. Bir anlık öfkeyle hareket ettim. Özür dilerim” dedi.

Zanlı Deryahan, mahkemenin öngördüğü 3 bin TL nakdi teminat şartını yerine getiremeyince, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Sıra yargıda

Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak’ın sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mehmet Uyguner yanıtladı.

Mehmet Uyguner, zanlının, Gazimağusa’da bir mobilya atölyesi önünde, “Seni buradan çıkartmayacağım, seni keseceğim” diye tehdit ettiği eski ustasına, ağız uzunluğu 16, toplam uzunluğu 28 santim olan sivri uçlu bıçağı korkutmak maksadıyla salladığını söyledi.

Bıçak taşıyıp uygunsuz tavır ve harekette bulunan zanlı aleyhine yürüttüğü tahkikatını tamamladığını kaydeden tanık polis, yazılı dava tebliğ ettiği zanlıyı uygun teminata bağlamasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıyı, KKTC dışına çıkmaktan men edip 3 bin TL nakdi teminata bağladı.

Çiğdem Güzeler, zanlının, haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesini istedi.

Teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı, cezaevine gönderildi.

Zanlı, ya şartları yerine getirene dek, ya da 45 günü geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde kalacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108