Eşofman ve ayakkabı çalmakla suçlanıyor

banner37

23 yaşındaki zanlı Ahmad Adamu Muhammad, bir mağazanın soyunma kabininde 730 TL değerindeki eşofman ve spor ayakkabıların üzerindeki alarmı söktükten sonra giyerek çaldığı gerekçesiyle tutuklandı

banner87
Eşofman ve ayakkabı çalmakla suçlanıyor
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Nike isimli mağazaya müşteri olarak giden 23 yaşındaki zanlı Ahmad Adamu Muhammad, soyunma kabinine girerek, 730 TL değerindeki eşofman ve spor ayakkabıların üzerindeki alarmı söküp, çaldığı gerekçesiyle tutuklandı.

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Ahmad Adamu Muhammad, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Nezaket Küpe’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Küpe, 11 Aralık’ta Lefkoşa’da Mehmet Akif Caddesi’nde faaliyet gösteren Nike isimli mağazaya giden zanlı Ahmad Adamu Muhammad’ın soyunma odasına girip, 245 TL değerindeki eşofman ve 485 TL değerindeki spor ayakkabıları giyip, ödeme yapmadan mağazadan ayrıldığını söyledi.

Polis memuru Nezaket Küpe, zanlının KKTC’de öğrenci statüsünde olduğunu belirtip, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 2 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

İnan, zanlının teminat şartlarını yerine getirememesi halinde ise üç ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75