Et kaçakçılığı hız kesmiyor

banner37

PGM’ye bağlı Özel Soruşturma ekibi ve Dörtyol polisi, Beyarmudu’nda düzenlediği operasyonda, yaklaşık 2.5 ton kaçak donmuş et ve ciğer ele geçirdi

Et kaçakçılığı hız kesmiyor
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

“Kaçak et” ihbarını değerlendiren Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Özel Soruşturma ekibi ve Dörtyol polisi, Güney Kıbrıs’tan yasa dışı yollarla KKTC’ye geçirilen, 2.5 tona yakın sağlıksız dana eti ve donmuş dana ciğerine el koydu.

Ekipler, aldığı ihbar doğrultusunda dün sabahın erken saatlerinde Beyarmudu’nda pusuya yattı ve saatler süren takip sonrası, Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye gizlice geçen GM 893 plakalı eski bir van aracı Beyarmudu’nda durdurarak içerisinde arama yaptı.

banner134
Buzluksuz ve sineklerin cirit attığı van araç içerisindeki aramada, dananın ön kolundan oluşan 1.5 ton et ile 30 karton koli içerisinde bir tona yakın donmuş dana ciğeri ele geçirildi.

Konu etlerin, SBA bölgesinde bir araçtan, bahse konu araca yüklenerek, gümrüğü ödenmeden gizlice kuzeye geçirildiğini öğrenen ekipler, meseleyle ilgili araç sürücüsü Y. T.’yi “Gümrüksüz mal ithali ve tasarrufu” suçlarından gözaltına aldı.

Yaptığı soruşturma neticesinde, meseleye bağlantısı olduğuna inandığı M. G.’nin ifadesine de başvuran polis, M. G.’yi de gözaltına aldı. İki zanlının bugün mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Öte yandan, kuzeye yasa dışı yolla ithal edilip sağlıksız koşullarda taşınan et ve ciğerlerin, usulüne uygun olarak müsadere edildiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2017, 08:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75