Et kaçakçılığının önüne geçilemiyor

banner37

Yaklaşık 3 ton kaçak etin ele geçirildiği HS 280 plakalı van aracı kullanan Neşet Demirel ve araçta yolcu olarak bulunan Ali Deniz’i tutuklayan polis iki zanlının aleyhine 3 günlük tutukluluk emri aldı. Polis, meseleyle ilgili bir kişinin daha arandığını açıkladı.

Et kaçakçılığının önüne geçilemiyor
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Güney Kıbrıs’tan yasa dışı olarak ülkeye et sokulması olayının bir türlü önüne geçilemiyor. Polis, et kaçakçılığının önüne geçebilmek için yoğun çaba harcıyor ancak, kısa yoldan kâr sağlamak isteyen kişiler, sağlık kontrolü yapılmamış ve gümrüğü ödenmemiş etleri yasa dışı olarak ülkeye sokmaktan vazgeçmiyor.

Polis Genel Müdürlüğü’ne (PGM) bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi dün sabah saat 07.00 sıralarında, Türkmenköy-Köprülü anayolunda seyir halinde olan bir van aracı durdurarak arama yaptı ve araçta Güney Kıbrıs’tan yasa dışı olarak ülkeye sokulmuş yaklaşık 3 ton kaçak et ele geçirdi.

HS 280 plakalı araçta bulunan 2 bin 420 kilo kemikli sığır eti ve 180 kilo sığır ciğerine el koyan polis, araç sürücüsü Neşet Demirel ve araçta yolcu olarak bulunan Ali Deniz’i tutukladı. Polis, olayla ilgili bir kişinin daha arandığını duyurdu.

Neşet Demirel ve Ali Deniz dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine üçer günlük tutukluluk emri alındı.

banner134
Yargıç Gökan Asafoğulları’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan Bundak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan Mehmet Bayır’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mehmet Bayır, narkotik polisinin, dün sabah saat 07.00’de, Türkmenköy - Köprülü anayolu üzerinde seyreden HS 280 plakalı van araçta arama yaptığını söyledi.

Mehmet Bayır, konu araç içerisindeki aramada, 2 bin 420 kilo kaçak kemikli sığır eti ve 180 kilo sığır ciğerine el konulduğunu belirterek, meseleyle ilgili bir kişiyi daha aradıklarından söz etti.

Bayır, tüm söyledikleri ışığında, mahkemeden henüz yeni başlattığı soruşturmasını tamamlamak için süre talep etti.

Yargıç Asafoğulları, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve polisin tahkikatını salimen yürütebilmesi için zanlıların 3’er gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75