Etwan’ın ilk suç işleyişi değil

banner37

Lefkoşa Organize Sanayi bölgesinde yaptığı trafik kazası sonrasında üzerinde 3 adet uyuşturucu hap bulunan Yasin Maher El Etwan’ın, kavga suçundan da yargılanmayı beklediği ortaya çıktı

Etwan’ın ilk suç işleyişi değil
banner90
banner8

“BIÇAKLI-KEMERLİ’ KAVGADAN TEMİNAT ALTINDA… Lefkoşa’da geçirdiği trafik kazası sonrasında üzerinde uyuşturucu bulunan Yasin Maher El Etwan, dün ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakılırken, mahkemede konuşan polis, zanlının 3 Aralık 2019 tarihinde Lefkoşa Belediye Bulvarı’nda 7 kişinin bıçak ve kemerlerle birbirine saldırdığı kavga meselesinden de yargılanmak üzere teminat altında olduğunu açıkladı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde geçtiğimiz hafta trafik kazası geçiren ve şüpheli hareketleri nedeniyle yapılan aramada üzerinde 3 adet uyuşturucu içerikli hap bulunan Yasin Maher El Etwan’ın, aralık ayında da bir kavga olayına karıştığı ve bu olayla ilgili yargılanmak üzere teminat altında olduğu ortaya çıktı.

banner134
Etwan’ı aleyhindeki uyuşturucu suçlarından teminata bağlatmak için dün mahkemeye çıkaran polis, zanlının 3 Aralık’ta Lefkoşa Belediye Bulvarı’nda 3 Aralık 2019 tarihinde 7 kişinin bıçak ve kemerlerle birbirine saldırdığı kavga olayıyla ilgili olarak 9 Aralık 2019 tarihinde yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldığını açıkladı.

Etwan, uyuşturucu suçundan da yargılanmak üzere diğer şartların yanında 7 bin 500 TL nakdi teminata bağlanarak yeniden serbest bırakıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu hap alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklu bulunan Etwan, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 29 Şubat 2020 tarihinde, saat 16.30’da Sanayi bölgesinde bir trafik kazasının meydana geldiğini belirterek, trafik polislerinin şüpheli tavırlar sergilemesi sonucunda kazaya methaldar olan zanlı Yasin Maher Al Etwan’ın üstünün kontrol ettiğini kaydetti.

Yapılan kontrol sonucunda zanlının tasarrufunda şeffaf naylon içerisinde toplam 1 gram 175 miligram ağırlığında 3 adet uyuşturucu hap bulunduğunu dile getiren Özder, zanlının tutuklandığını anımsattı.

Polis memuru Ozan Özder, zanlının 3 Aralık 2019 tarihinde Kavga, Rahatsızlık, Kanunsuz topluluk, Tecavüzkar alet taşıma suçlarından tutuklandığını ve 9 Aralık’ta teminata bağlandığını kaydetti.

Zanlının gönüllü ifade verdiğini belirten Özder, üniversite üçüncü sınıf öğrencisi olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 7 bin 500 TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 75 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada iki gün polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75