Ev açma, sirkat ve kasti hasar suçlarıyla bağlantısı olup olmadığı araştırılacak

banner37

Girne’de Atahan Çetinyürek’le birlikte iki şahsa ait aracı kundaklamaktan aranan ve çarşamba günü yakalanan Mehmet Nur Ateş, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

banner87
Ev açma, sirkat ve kasti hasar suçlarıyla  bağlantısı olup olmadığı araştırılacak
banner90
banner8

Meyil AVCAN

   Girne bölgesinde geçtiğimiz hafta, zanlı Atahan Çetinyürek’le birlikte iki aracı kundakladığı suçlamasıyla aranan ve çarşamba günü yakalanarak ertesi gün mahkemeye çıkarılan Mehmet Nur Ateş, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

   Zanlının o bölgede meydana gelen “Ev Açma, “Sirkat” ve “Kasti Hasar” suçlarıyla bağlantısı olup olmadığının araştırılabilmesi adına polis, zanlının 3 gün daha poliste tutuklu kalması talebinde bulundu ve mahkeme bu talebi uygun bularak onayladı.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru İbrahim Varol, tanık olarak dinlendi.

3 gün daha tutuklu kalacak

Zanlı Çetinyürek’in, çocukluk arkadaşı olan zanlı Mehmet Nur Ateş ile 20 Temmuz’da saat 21.30 raddelerinde buluştuktan sonra, önceden aralarında husumet olan müşteki Duygu Gilanlıoğulları’nın aracı olan ML 348 plakalı salon aracı yakma kararı aldıklarını ifade eden Varol, akabinde Girne’de faaliyet gösteren bir petrol istasyonundan motor yağı aldıklarının kamera görüntülerinden tespit edildiğini söyledi.

   Varol, zanlıların 22 Temmuz’da saat 02.45 raddelerinde Lapta’da, Atilla Sokak’a giderek, zanlı Çetinyürek’in bir alt sokakta abisine ait PU 972 plakalı aracı içerisinde beklediğini, zanlı Ateş’in ise park halindeki Duygu Gilanlıoğulları’nın sorumluluğunda bulunan ML 348 plakalı salon aracı ateşe verdiğini ve aracın tamamen yanarak 30 bin TL hasara uğrattığını kaydetti.

   Çıkan yangın neticesinde, müşteki Ali Vapur’a ait CD 776 plakalı salon aracın üzerine de ateş sıçraması sonucu aracın tamamen yanarak tahmini 15 bin TL hasara uğrattığını söyleyen Varol, her iki aracın da tamamen kullanılamaz hale geldiğini belirtti.

   Polis, meseleyle ilgili olarak her iki zanlı aleyhinde derdest emri temin edildiğini ancak zanlı Mehmet Nur Ateş’in kayıplara karıştığını, Çetinyürek’in ise tutuklandığını söyledi.

   Poliste 9 gün tutuklu kalan Çetinyürek’in teminata bağlandığını kaydeden Varol, aranan şahıs olan Ateş’in ise çarşamba günü tespit edilerek tutuklandığını ve ertesi gün mahkemeye çıkarılarak aleyhinde 1 günlük tutukluluk emri temin edildiğini söyledi.

   Zanlı Çetinyürek’in verdiği bilgiler ışığında, zanlı Ateş’in olay esnasında giydiği motor yağı lekeli ve kısmen yanık olan beyaz renk kapişonlu ceketin Zeytinlik’te bir arazi içerisinde atılı vaziyette bulunduğunu aktaran Varol, zanlıların Eco Tech marka 10-40 oranında 25 TL değerindeki motor yağını satın aldıklarının tespit edildiğini ifade etti.

   Meseleyle ilgili tahkikatın devam ettiğini belirten polis, zanlının o bölgede meydana gelen “Kasti Hasar”, “Ev Açma” ve “Sirkat” meseleleriyle de bağlantısı olup olmadığının araştırılması gerektiğini söyledi ve bu hususta zanlının 3 gün daha poliste tutuklu kalması talebinde bulundu.

   Yargıç Seran Bensen, huzurundaki şahadeti değerlendirerek, zanlının poliste 3 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75