Ev arkadaşları suçsuz çıktı

banner37

İki ayrı polis ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonda üzerinden 20 adet, evinden ise 10 adet uyuşturucu hap çıkan 23 yaşındaki Haytham Almukdad teminatla serbest bırakıldı

banner87
Ev arkadaşları suçsuz çıktı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Cürümler Önleme Şubesi ve Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan iki ayrı polis ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonda üzerinden 20, evinde ise 10 adet uyuşturucu hap bulunan 23 yaşındaki Haytham Almukdad, teminatla serbest bırakıldı.

Operasyonda tutuklanan Abdullah I. A. Abudaqqa ve Ahmed I. A. Abudaqqa isimli iki ev arkadaşının ise olayla bağları görülmeden mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Extacy) Alma, Verme ve Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Haytham Almukdad, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Fadıl Metin’i dinletti.

Cebinden 20 uyuşturucu hap çıktı

Mahkemede yeminli şahadet veren Metin, 1 Kasım’da, saat 22.00 sıralarında, Cürümleri Önleme Şubesi ve Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan iki ayrı polis ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonda 23 yaşındaki Haytham Almukdad’ın sol iç cebindeki sigara paketinden 20 adet uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap bulunduğunu kaydetti.

Polis memuru Fadıl Metin, zanlı Haytham Almukdad’ın evinde yapılan aramada salonda çekyat üzerinde 10 adet daha uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap bulunduğuna vurgu yaptı.

“Gönyeli’de bir kişiden 35 tane satın aldığını itiraf etti”

Polis memuru Fadıl Metin, zanlının gönüllü ifade verip, konu maddeleri ayni gün Gönyeli’de aranan bir şahıstan tanesini 80 TL’ye 35 adet olarak satın aldığını ve yine aynı gün bir şahsa 5 tanesini 500 TL’ye sattığını itiraf ettiğini kaydetti.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Metin, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 50’şer biner TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75