banner6

Ev arkadaşları uyurken daireyi kundakladı ve valiziyle ayrıldı

banner37

Gönyeli’de meydana gelen kundaklama olayının gerekçesi ortaya çıktı. Zanlı İ.K.’nin, aralarında husumet bulunan Y.S. ve ev arkadaşı M.Z.A uyurken daireyi ateşe verdiği belirlendi

Ev arkadaşları uyurken daireyi kundakladı ve valiziyle ayrıldı
banner99

Emine Uysal ÇALUDA

Gönyeli’de meydana gelen kundaklama olayında ürkütücü gelişmeler elde edildi. Y.S ile aralarında husumet bulunan zanlı İ.K.’nin, daireyi Y.S ve ev arkadaşı  M.Z.A uyurken yakıp, evden çıktığı belirlendi.

Polise ifade veren zanlı İ.K. (K-24), Y.S. ile aralarında husumet olduğunu, önce eşyalarını topladığını, ardından sabahın erken saatlerinde Y.S. (E-22) ve M.Z.A. (E-23) uyurken yatağı sigarayla tutuşturup, evden ayrıldığını itiraf etti.

Y.S. ve M.Z.A.’nın komşularının dumanı fark edip, kapıyı çalmasıyla uyanarak kurtuldukları da belirtildi.

Şüpheli olarak daha önce tutuklanan Y.S. ve M.Z.A., İ.K.’nin ifadesi ve kamera kayıtlarının örtüşmesiyle serbest bırakıldı.

  “Binalardaki eşyaları ateşe vermek” ve “Kasti hasar” suçlamasıyla tutuklanan zanlı İ.K. ise dün sabah teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Coşkun Altındağlı’yı dinletti.

“Kasten yaktı, valiziyle ayrıldı”

Mahkemede yeminli şahadet veren Altındağlı, zanlı İ.K.’nin, 10.10.2021 tarihinde saat 06.45 raddelerinde

aralarında bulunan husumet sebebiyle Gönyeli’de sakin Y.S.’nin kiracı olarak ikamet etmiş olduğu Kuzucuk Sok. Abbas Demir Apt. D/1 numaralı ikametgahının yatak odası içerisindeki yatağına kasten ve kanunsuz olarak sönmemiş sigara izmariti atıp yangın çıkmasına sebep olduğuna vurgu yaptı.

Polis memuru Coşkun Altındağlı, yangının çıktığı esnada ikametgahta bulunan Y.S., M.Z.A. ve İ. K.’nin söz konusu kundaklama ile ilgili olarak şüpheli görülüp tutuklandıklarını ve aleyhlerine üç gün tutukluk emri alındığını anımsattı.

Altındağlı, aynı gün zanlı İ.K.’nin mesele ile ilgili olarak olay mahallinde yapılan kamera görüntüsü incelemelerinde, yangından kısa bir süre önce konu apartmandan bir valiz ile birlikte çıkıp uzaklaştığının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Altındağlı, yine aynı gün mesele ile ilgili olarak zanlı İ.K.’den yapılan sorgulamada suçlarını itiraf edip, her şeyi anlatmak istediğini belirtmesi üzerine zanlının itiraf içerikli gönüllü ifadesinin temin edildiğini kaydetti.

banner134

Coşkun Altındağlı, aynı gün mesele ile ilgili olarak Y.S. ve M.Z.A.’nın konu adreste çıkan yangında herhangi bir bağlantısı olmadıkları tespit edildiğinden serbest bırakıldıklarını söyledi.

Zanlının aleyhinde başlatılan tahkikatın tamamlandığını belirten Altındağlı, Fas vatandaşı olup, KKTC’ye öğrenci vizesi ile giriş yapan zanlının yargılanıncaya değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 150 bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104