banner6

Ev basıp soygun yaptılar, 18 ay hapse mahkum oldular

banner37

Alacakları olduğu gerekçesiyle evini bastıkları Gideon Jeffrey Uwadiale’yi darp ettikten sonra parasını ve eşyalarını çalan Godwin Obediah Agbedi ve Andrew Osemudiamen’in yargılaması tamamlandı ve dün cezaları açıklandı

Ev basıp soygun yaptılar,  18 ay hapse mahkum oldular
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da geçtiğimiz yıl evini bastıkları Gideon Jeffrey Uwadiale’yi darp ederek eşyalarını ve parasını çalan Godwin Obediah Agbedi ile Andrew Osemudiamen Okhırıa 18’er ay hapis cezasına çarptırıldı.

Godwin Obediah Agbedi ve Andrew Osemudiamen Okhıria, beraberindeki aranan 3 kişiyle birlikte, 22 Aralık 2020 tarihinde kendilerine borcu olduğu gerekçesiyle Gideon Jeffrey Uwadiale’nin evine izinsiz girerek darp ettikten sonra, çantasını, tıraş makinesini, bazı şahsi eşyalarını, 5 bin TL parasını, iPhone 6 S Plus marka cep telefonunu ve laptopunu zor kullanarak alarak soygun suçunu işlemişti.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso hazır bulundu.

Kararı okuyan Kıdemli Yargıç Şerife Katip, sanıkları, kendi ikrarları, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhlerine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

banner134

Yargıç Katip, sanıkların işlediği suçların Fasıl 154 Ceza Yasası’nda ömür boyu hapis cezası öngören çok ciddi ve yaygın suçlardan olduğuna işaret etti.

Sanıkların işledikleri soygun suçunun kamu düzenini yakından ilgilendiren ve toplumu huzursuz eden, ciddi ve vahim suç türlerinden olduğuna dikkat çeken Katip, bu tür suçları işleyen ve işleme eğiliminde olan kişilere karşı, caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Katip, oybirliği ile 18 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104