Ev değil, uyuşturucu zulası

banner37

Narkotik polisi, İskele’de bir apartman dairesine yaptığı operasyonda, farklı türlerde yaklaşık 1.5 kilo uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirirken, meseleyle ilgili 3 kişiyi tutukladı; 2 kişiyi de arıyor

Ev değil, uyuşturucu zulası
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Polis Genel Müdürlüğü’ne (PGM) bağlı Gazimağusa Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri, İskele’de uyuşturucu zulası olarak kullanılan ve uyuşturucu dağıtımının yapıldığı ev olduğuna inanılan bir apartman dairesine yaptığı operasyonda, yaklaşık 1.5 kilo ağırlığında, uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler ele geçirdi.

Operasyonda, meseleyle bağlantıları olduğu iddia edilen Lübnanlı 20 yaşındaki Omar Majjed, 24 yaşındaki Salih Yiğit ve 29 yaşındaki Gökhan Erkır tutuklanarak, İskele’de mahkeme huzuruna çıkarıldı.

3 zanlı aleyhine de 2’şer günlük tutukluluk emri alınırken, mesele ile bağlantıları olduğuna inanılan ve kimlikleri tespit edilen 2 kişi de aranıyor.

Polis “zula eve” yaptığı baskında, kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan 18 gram madde, hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan 739 gram madde ve sentetik cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan 785 gram madde bularak emare aldı.

Polis, söz konusu uyuşturucu madde tartımında kullanılan 2 adet hassas terazi ve uyuşturucu paketlemede kullanılan eldivenler ve streç naylonlar da ele geçirdi.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Gazimağusa Şubesi’nde görev yapan polis memuru Mustafa Kavaz’ı tanık olarak dinletti.

İhbar yakalattı

Tanık polis Mustafa Kavaz, 29 Kasım 2016 tarihinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Birimi’ne gelen bilgide, Cesar Resort sitesi Niberus apartmanı numara 32 adresindeki ikametgahta kanunsuz uyuşturucu madde olduğunu öğrendiklerini söyledi.

Polis memuru, aynı gün söz konusu eve gidilmesine müteakip, konu evde herhangi bir kişi tespit edilemediğini, bunun üzerine pusu görevine başladıklarını kaydetti.

Tahkikat memuru, yine aynı gün saat 18.00’de zanlı 1 Omar Majjed’in eve giriş yaptığı sırada tespit edilerek alıkonulduğunu bildirdi.

banner134
Zanlı 1 Omar Majjed’ten yapılan soruşturma neticesinde, zanlı 2 Salih Yiğit’in tespit edilerek tutuklandığını ifade eden tanık polis, zanlı 1 Majjed ve zanlı 2 Yiğit’in huzurunda konu evde yapılan aramada, evin salonu içerisinde yeşil renk sandık içerisinde, şeffaf naylona sarılı yaklaşık 18 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde,  televizyonun yanında, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 2 adet hassas terazi, dolap odasında çekmece içerisinde 4 ayrı streç naylona sarılı her biri 1’er gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, beyaz naylon poşet içerisinde 7 ayrı streç naylona sarılı yaklaşık 220 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, beyaz naylon poşet içerisinde 3 ayrı naylona sarılı yaklaşık 475 gram ağırlığındaki sentetik cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 1 adet streç naylona sarılı yaklaşık 160 gram ağırlığınsa sentetik cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, dolap odasında 2 ayrı sırt çantası içerisinde kırmızı renk kapaklı cam kavanozlar içerisinde toplam 500 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde, dolap odasında üstteki dolap içerisinde sarı renk bidon içerisinde 3 ayrı streç naylona sarılı yaklaşık 15 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, yine dolap odasında katlanan yatağa ait şilte arasında streç naylona sarılı yaklaşık 150 gram sentetik cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, mutfakta uyuşturucu sarımı esnasında kullanıldığına inanılan boş eldiven kutuları, 3 adet kullanılmış streç naylon ve streç naylon kutularının bulunarak emare alındığını belirtti.

Yine aynı gün mesele ile bağlantısı olduğu tespit ettikleri zanlı 3 Gökhan Erkır’ın Mağusa’da tespit edilerek tutuklandığını söyleyen tanık polis, uyuşturucu olduğuna inanılan birçok madde ele geçirdiklerini, söz konusu maddeleri ve diğer emareleri analiz için laboratuara ve parmak izi incelemesine gönderdiklerini açıkladı.

Tahkikat memuru, parmak izi sonuçlarının, soruşturmanın seyrini değiştirebileceğini anlatırken,  zanlı 1 Omar Majjed ve zanlı 2 Gökhan Erkır’ın gönüllü ifadelerinin teyit ve tekzibini yapacaklarını kaydetti.

Mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan adı ve soyadı belli iki şahsın aranmakta olduğunu ifade eden tanık polis, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üçer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Savcı Ahmet Özlemler, tahkikat memuru Mustafa Kavaz’a zanlı 3 Gökhan Erkır’ın mesele ile ne şekilde bağlantısı olduğunu sordu.

Kaçtılar

Mustafa Kavaz, zanlı 3 Gökhan Erkır’ın meseledeki bağlantısı ile ilgili olarak şöyle konuştu:

“ Zanlı 1 Omar Majjed’in evde ilk tespit edildiği anda tasarrufunda bulunan cep telefonuna çağrı geldi. Bu çağrı, zanlı 2 Salih Yiğit’in kullanımında bulunan hat tarafından zanlı 3 Gökhan Erkır tarafından yapıldı. Zanlı 3 Erkır, zanlı 1 Majjed’i arayarak uyuşturucu maddeleri alıp yanlarına gelmesini istedi. Zanlı 2 Salih Yiğit telefonda zanlı 1 Omar Majjed’e kendilerinin gelemeyeceğini ve oraya taksi yolladıklarını söyledi. Bunun üzerine kendilerinin de olay yerine gelen taksiyle zanlı 2 Yiğit ve zanlı 3 Erkır’ın tarif ettiği bölgeye gitmelerinin ardından bölgede zanlı 3 Gökhan Erkır ve aranmakta olan 2 şahısla birlikte kendilerini görmemizin ardından kullanımlarında bulunan araçla kaçmaya çalıştılar. Takip sırasında zanlı 3 Erkır, diğer 2 şahısla birlikte uzaklaştılar. Aracı olay yerinde bırakıp koşarak kaçmaya çalıştılar. Zanlı 2 Salih Yiğit ve zanlı 3 Gökhan Erkır tespit edildi. Diğer iki şahıs kaçtı.”

Polis memuru Kavaz, zanlıların serbest kalmaları halinde aranan şahıslara etki edebileceklerine vurgu yaparak, mahkemeden, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Savcı Ahmet Özlemler talep edilen süreyi 2’şer günle sınırlandırdı.

Zanlı 3 Gökhan Erkır ve zanlı 2 Salih Yiğit’in avukatları tutukluluk talebine itiraz etmedi. Müvekkillerinin darp edildiklerini öne sürerek doktor kontrolü istediler.  Zanlı 1 Omar Majjed ise herhangi bir şey söylemek istemedi.

Yargıç Umut İnan, zanlıların soruşturma maksatlı 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını emrederken, zanlıların doktor kontrolünden geçirilmeleri direktifi verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2016, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75