Evde sadece temizlik yapmamış

banner37

Lefkoşa’da bir evde temizlik görevlisi olarak çalışan Raviya Yoldashova, sırt çantası, kilit, alkollü içki çalmaktan tutuklandı

Evde sadece temizlik yapmamış
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da bir evde çalışan zanlı Raviya Yoldashova, çalıştığı evden sırt çantaları, kilitler ve alkollü içkileri çaldığı gerekçesiyle tutuklandı.

   Polis, söz konusu emareleri zanlının tasarrufunda bularak, emare aldı.

   “Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Özgür Sunalp’ı dinletti.     

banner134
   Mahkemede yeminli şahadet veren Sunalp, zanlı Raviya Yoldashova’nın 2019 yılı Temmuz-Ekim ayları içerisinde Lefkoşa’da çalışmakta olduğu Ramadan Eyyam’a ait 1 adet lacivert renk Konica marka sırt çantası, 1 adet siyah renk Case Logic marka sırt çantası, 1 adet siyah renk Fantom marka sırt çantası, 1 adet siyah renk Samsonite marka sırt çantası, 1 adet yeşil renk Hell marka sırt çantası, 1 adet ITO marka emniyet kilit seti, 1 adet Rulmanlı emniyet kilit seti, 1 adet kırmızı renk Jnite marka el feneri, 1 adet siyah renk Tergan marka anahtarlık, 1 adet 70 cl Johnnie Walker marka Red Label visky ve 1 adet 70 cl Johnnie Walker marka 12 yıllık Black Label viskiyi sirkat ettiğinin tespit edildiğini belirtti.

   Polis memuru Özgür Sunalp, sirkat edilen içkiler, malzemeler ve çantaların emare olarak zapt edildiğine ve zanlının 7 Ekim’de Lefkoşa'da tespit edilerek aleyhinde Lefkoşa Kaza Mahkemesinden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığına vurgu yaptı.

   Zanlının mesele ile ilgili gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğine işaret eden Sunalp, meselenin ciddiyetine dikkat çekti.

   Sunalp, alınacak birçok ifade olduğuna ve zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğine değinerek,  soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün süre ile polis nezaretinde tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75